Yarasa Yuvası Fiyatları (2024) • Yarası Kozası • Yarasa Kesesi Fiyatı

Yarasa Yuvası Fiyatları

69 / 100

Haber sitelerinde ve sosyal medya üzerinden son zamanlarda, yarasa yuvası veya bir diğer ismi ile yarasa kesesinin İran ve Irak’ta epey yüksek fiyatlara satıldığı bilgisi hızla yayılmaya başladı. Bunu duyan pek çok kişi de internet üzerinden yarası yuvası fiyatları aramalarına başladı. Sizlere bu yazımızda yarasa kozası ve Mayıs 2024 yarasa kesesi fiyatları hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Herşeyden önce sosyal medyada dolaşan bu haberler kesinlikle doğruyu yansıtmamakta olup, asılsızdır. Yarasa yuvası fiyatı sahte haberlerde belirtildiği gibi binlerce dolar ücretlere satılmamaktadır. Doğanın dengesini bozmamak adına, kesinlikle yara yuvalarına herhangi bir müdahalede bulunmamanızı öneriyoruz.

Yarasa Yuvası Ne İşe Yarar?

Yarasalar memeli hayvan oldukları için kozaları olmazlar. Gerçekte yarasa yuvası diye adlandırılan bir nesne dahi yoktur. Yarasaların ne kozası, ne yuvası ne de kesesi olur. Bu yaygınlaşan yalan haber tamamen insanları yanıltmak ve dolandırmak için ortaya atılmıştır. Gerçekte böyle birşey olmadığı için de herhangi bir işe yaramadığı kesindir.

Yarasa Yuvası Fiyatları

Defalarca sorgulanan ve pek çok kişi tarafından merak edilen yarasa yuvası fiyatları ise tamamen aldatmacadır. İnternette dolaşan yalan haberlerde bir yarasa kesesi fiyatı yurtdışında 1000 veya 2000 dolar civarlarında satıldığı söylenir, ancak kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir.

Ayrıca unutulmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti sınırları çerçevesinde bulunan tüm yarasa nesilleri koruma altındadır. Yarasalara herhangi bir şekilde direkt veya dolaylı yoldan zarar veren kişiler hakkında cezai işlem uygulanır.

Mağara Fedarasyonu da bu konu hakkında açıklamalarda bulunmuştur;

Yarasalar, memeli hayvanlardır ve koza ve keseleri yoktur, yuva da yapmazlar. İnternet sitelerindeki görüntülerin dolandırıcılık amaçlı olarak hazırlandığı tespit edilmiştir.

Görüntülerdeki cisimlerin bir kısmı çamura bulanmış şişme balonlar, bir kısmı örümcek kozaları, bir kısmının da çulhakuşu yuvaları olduğu tespit edilmiştir. Aynı dolandırıcılık durumlarının Irak ve Suriye’de de yapıldığı haberlerde yer almıştır.

Türkiye’deki tüm yarasa türleri yasal koruma altındadır. Yarasalara zarar verenler ve bunların zarar verilmesine yol açan dolandırıcılar hakkında yasal süreçler başlatılmıştır.

Arama Sözcükleri: yarasa yuvası para eder mi, yarasa yuvası kaç para ediyor, yarasa yuvası nerede bulunur, yarasa yuvası fiyatı


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap