Lansor Mide Koruyucu Fiyatı 2024 • Güncel Fiyatlar

Lansor Mide Koruyucu Fiyatı

78 / 100

Lansor İlacı Nedir? | Lansor Mu Famodin Mi? (Mart 2024)

Lansor ilacı, mide ilaçları kategorisine dahil edebileceğimiz bir ilaç çeşididir. Proton pompa inhibitörü bir ilaçtır. Mide asidini azaltmaya yönelik etkileri bulunmaktadır.

Öncelikle belirtilmesi gereken bir konu var ki bu da ilacın reçete ile satılıp satılmadığıdır. İlaç kesinlikle bir reçete eşliğinde satın alınmalıdır. Doktorunuzun sizler için önerdiği bir şekilde önerdiği zaman aralıklarında ilacın kullanımını gerçekleştirmelisiniz. Aynı zamanda böylelikle lansor mu famodin mi sorularının cevabını da vermiş olduk.

lansor fiyat

Kapsüllerin içerisinde etken maddesi olarak lansoprazol bulunmaktadır. Bu etken maddeler onikiparmak bağırsağındaki ve midedeki ülserlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Mide ekşimesi bu rahatsızlıkla mücadele eden kişilerin sıklıkla karşılaştığı bir durumdur. Bu nedenle gastroözofageal reflü hastalığına bağlı mide ekşimelerinde kullanılır.

Mideye giden yoldaki iltihabi faktörler adına da ilaç kullanılabilir. Yemek borusu iltihabı ve reflü özofajit tedavisinde kullanılır. Ayrıca pankreas ve bağırsakta oluşan tümörden kaynaklanan bir hastalıkta da kullanılır. Buna zollinger- ellison sendromu denir ve tedavisinde kullanılır.

Lansor ilacı kapsül formu ile antibiyotik eşliğinde helicobacter pylori sonucu yaşanan mide enfeksiyonu tedavisinde de etkilidir. Peki, tüm bu rahatsızlıklarda bu ilacın ne gibi bir etkisi bulunmaktadır? Lansor nedir, ne işe yarar şeklindeki sorulara cevaplar burada!

Lansor 30 mg Ne İşe Yarar? (Mart 2024)

Lansor ilacı miligrama bağlı olmak üzere 14, 28 ve 30 mikropellet kapsül formunda bulunabilmektedir. Bu formlardan hangisinin kullanılacağına doktorunuz sizin durumunuza göre karar verecektir. Lansor ne işe yarar?

Etken madde olan lansoprazol, diğer ilaçlarda da olan proton pompası inhibitörleri gibi midedeki asit miktarını düzenler. Mide hücrelerinde var olan proton pompası, asit üretimi işleminin son basamağında yer almaktadır.

Lansoprazol etken maddesi, bu pompaları tıkayarak kapatır. Böylelikle midenin daha az asit üretmesini sağlar. Bu işlemler neticesinde kişide yaşanan hazımsızlık sorunu, mide yanması ya da mide ağrısı gibi semptomlarını azaltır. Reflü, gastroözofageal reflü, mide ekşimesi, yemek borusu iltihabı, reflü özofajit ve nadir görülen tümör sorunlarında Lansor ilacı etkilidir.

Lansor Nasıl Kullanılır? (Mart 2024)

Hasta veya yakını Lansor prospektüs içeriklerini iyi bir şekilde okumalıdır. Aynı zamanda doktor ve eczacının sizlere söylediği yönergeler doğrultusunda Lansor ilacı kullanımı sağlamanız gerekmektedir.

 • İlacı kullanırken kesinlikle çiğnememelisiniz.
 • Her gün aynı saatte ve aynı dozda kullanmaya özen göstermelisiniz.
 • Yemeklerden 30 dakika öncesinde bir bardak su eşliğinde ilaç kullanılmalıdır.
 • Günde 2 doz şeklinde olan kullanımlarda sabah ve akşam yemeklerinden önceki 30 dakika içerisinde kullanımı önerilmektedir.
 • Eğer ki kapsülü yutmada zorluk yaşıyorsanız kapsülün içindeki mikro kürecikleri yoğurt üzerine serpiştirebilirsiniz. Daha farklı bir yöntem olarak da sade su, elma suyu ya da domates suyuna katabilirsiniz. Ancak bu durumda ilacın etkisinin az olduğu düşünülebilir ve doktorla bu konu konuşulabilir.

Lansor Yan Etkileri Nelerdir? (Mart 2024)

Lansor yan etkileri prospektüs içeriğinde belirtilmektedir. Yolunda gitmeyen herhangi bir durumda bu bilgilendirmelerden faydalanabilirsiniz. Bu doğrultuda acil müdahale için hastaneye başvurmanız gerekebilir. Peki, Lansor ilacı kullanımında ne gibi yan etkiler görülebilmektedir?

 • karın ağrısı
 • mide bulantısı
 • ishal ya da kabızlık
 • baş ağrısı
 • kemik erimesi

Lansor Mide İlacı Fiyat Nedir? (Mart 2024)

Lansor Mide İlacı Fiyat Nedir

Lansor Mide İlacı Fiyat Nedir

Lansor ilacı fiyatı mg ve kapsül sayısına bağlı olarak değişebilmektedir. 30 ve 15 mg formunda olması dışında 30 mg ilacın farklı kapsül sayısında kutuları da bulunmaktadır.

 • Lansor 30 mg 14 Kapsül fiyatı: 14.91 TL
 • Lansor 30 mg 28 Kapsül fiyatı: 29.06 TL
 • Lansor 15 mg 30 Kapsül fiyatı: 29.06 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Lansor yan etkileri prospektüs içeriğinde belirtilmektedir. Yolunda gitmeyen herhangi bir durumda bu bilgilendirmelerden faydalanabilirsiniz. Bu doğrultuda acil müdahale için hastaneye başvurmanız gerekebilir. Peki, Lansor ilacı kullanımında ne gibi yan etkiler görülebilmektedir? karın ağrısı mide bulantısı ishal ya da kabızlık baş ağrısı kemik erimesi

Lansor ilacı miligrama bağlı olmak üzere 14, 28 ve 30 mikropellet kapsül formunda bulunabilmektedir. Bu formlardan hangisinin kullanılacağına doktorunuz sizin durumunuza göre karar verecektir. Lansor ne işe yarar? Etken madde olan lansoprazol, diğer ilaçlarda da olan proton pompası inhibitörleri gibi midedeki asit miktarını düzenler. Mide hücrelerinde var olan proton pompası, asit üretimi işleminin son basamağında yer almaktadır.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap