Andazol İlaç Fiyatı 2024 • Güncel Fiyatlar

Andazol İlaç Fiyatı

20 / 100

Andazol, farklı tablet içeriklerine sahip olan ilaçtır. Beyaz renkli ve yuvarlak olan bu ilaç vücutta meydana gelen böcek lavralarının gelişimini ve çoğalmasını önler. Domuz tenyası ve köpek tenyası gibi bağırsak kurtlarının neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.

ANDAZOL Nasıl Kullanılır? (Nisan 2024)

Andazol mutlaka doktorun önerdiği ve tavsiye ettiği şekilde kullanılması gerekir. Tavsiye edilen doz ise aşağıdaki gibidir.

60 kilonun üzerinde olan kişilerde 28 gün boyunca yemekle birlikte 400 mg alınması gerekir. Daha sonrasında ise iki haftalık ara verilerek tekrar başlanır. Toplamda 3 döngü olacak şekilde böyle devam edilir. 60 kg altında olan kişilerde ise 28 gün boyunca günde iki kez 15 mg alınır ve iki hafta ara verildikten sonra tekrar başlanır. Bu döngü 3 kez devam ettirilmelidir.

Nörosisterkosis hastalarda ise 60 kg üzerinde olan kişiler 8-30 gün boyunca yemekle birlikte 400 mg alması gerekir. 60 kg altında olanların günde 2 kez 15 mg alması yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: ANESTOL İlaç Fiyatı

Andazol İlacı Yan etkileri nelerdir? (Nisan 2024) 

Andazol ilacı içeriğindeki bileşenlere alerjisi olanlarda aşırı duyarlılığa neden olabilir. Aşağıda bahsedeceğimiz durumların ortaya çıkması halinde ilaca ara verilerek doktora danışılmasında fayda vardır.

  • Kurdeşen (genellikle kaşıntılı bir deri hastalığı)
  • Nefes almada zorluk
  • Yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişme

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz problemler oldukça ciddi olduğu için dikkat edilmesi gerekir. Aşağıdaki durumlar ise doktorunuzla görüşmeniz için yeterli olacaktır.

  • Kolay morarma veya kanama, aşırı güçsüzlük
  • Ateş, boğaz ağrısı, şiddetli baş ağrısı, ciltte soyulma ve kırmızı deri döküntüsü
  • Üşümenin eşlik ettiği ateş, vücutta ağrı ve grip belirtileri

Yukarıda bahsettiklerimiz bazı durumlarda hastaneye yatma ve acil müdahale etme gereksinimi uyandırabilir. Ancak aşağıdaki problemler ilaç değişimi ya da ilacı bırakmakla düzelecektir.

  • Karın ağnsı
  • Bulantı, kusma
  • Baş ağnsı, baş dönmesi
  • Geçici saç dökülmesi

Andazol İlaç Fiyatı (Nisan 2024)

Andazol ilaç fiyatı (Nisan 2024) yılı itibariyle 25.62 TL olarak belirlenmiştir. Normal reçeteli olan ilaç eczaneden alınabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Albendazol, özellikle kist hidatik olmak üzere pek çok helmintiazis tedavisinde kullanilan bir ilaçtir. Bu ilaç metabolize oldugunda, parazitin mikrotübül olusumunu inhibe eder ve metafaz safhasinda hücre proliferasyonunu durdurarak etkisini gösterir.

Parazit tedavisinde etkin bir ilaç. tenyalar, kıl kurtları, yuvarlak solucanlar, trişinler, kancalı solucanlar gibi parazitlere karşı etkilidir. ayrıca domuz tenyası olan nörosistiserkoz tedavisinde kullanılır.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap