ARVELES 25 mg 20 Film Tablet İlaç Fiyatı 2024 • Güncel Fiyatlar

ARVELES 25 mg 20 Film Tablet İlaç Fiyatı

21 / 100

ARVELES Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır? 

Ağrı vücudun savunma sisteminin harekete geçmesi sonucunda ortaya çıkan sinyaldir. Ağrının şiddeti hastalığın seyrine göre değiştiği gibi şiddetini azaltmak ya da yok etmek içinde ağrı kesicilere ihtiyaç vardır. ARVELES 25 mg ise ağrı kesici olarak kullanılan oldukça önemli ilaçlar arasında yer almaktadır.

İnsanlar her ne kadar ağrı hissettiklerinde çözümü ağrı kesicilerde buluyor olsa da uzmanlar bunun yanlış olduğunu belirtiyor. Çünkü ağrı kesicilerinde doktorun kontrolü ve onayı alınmadan kullanılması sağlıklı değildir. Bilinçsizce kullanılan ilaçlar bir süre sonrasında karaciğer ve böbreklerde daha ciddi problemlerin oluşmasına neden olabilir.

ARVELES hafif geçen rahatsızlıklarda kullanılır. İçeriğindeki etkin maddelerinden dolayı aşağıdaki durumlarda kullanılabilir.

ARVELES Hangi Durumlarda Kullanılır?

 • Yetişkinlerde kas ve kemiklerde meydana gelen ağrıların azaltılmasında,
 • Diş ağrılarının giderilmesinde,
 • Hafif migren ağrılarının giderilmesinde,
 • Baş ağrısı halinde,
 • Kas ve kemiklerde meydana gelen ağrılarda,

ARVELES Adet Kanamasını Keser mi?

ARVELES ağrı kesici özelliğinden dolayı yalnızca ağrıyı keser. Bu nedenle regl dönemlerinde kanamayı kestiğinden söz etmek mümkün değildir. ARVELES kullanırken adetinizin kesildiğini düşünüyorsanız bunu ilacın değil hastalığınızın etkisini göz önünde bulundurarak değerlendirmeniz gerekir.

ARVELES 25 mg 20 Film Tablet İlaç Fiyatı

ARVELES 25 mg 20 Film Tablet İlaç Fiyatı

ARVELES Migren Tedavisinde Kullanır mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ARVELES ağrı halinde kullanılır. Ancak migren şiddetli bir ağrı olduğundan dolayı ARVELES migren ağrısını geçirmede çok etkili olmayabilir. Hafif migren ağrısında ise tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir: KEPPRA 100 mg/ml Oral Çözelti Fiyatı

ARVALLES Reçetesiz Alınır mı?

ARVELES reçetesiz olarak eczaneden ya da internetten alınabilen ilaç gurubundadır. Ancak belirttiğimiz gibi reçetesiz almak genellikle hastanın kendi başına alacağı bir karar olduğundan dolayı doktor onayı olmadan alınması iyi değildir.

ARVELES Fiyatı Ne Kadar? (Mayıs 2024)

ARVELES (Mayıs 2024) fiyat verilerine göre 23,44 TL’den satılmaktadır. (Mayıs 2024) için Arveles ampul fiyat ise 31,78 TL’dir.

ARVELES Yan Etkisi Var mı?

Her ilacın kendine ve hastaya göre yan etkisi olabilir. ARVELES ’in sık görülen bir yan etkisi olmamasına karşın bazı hastalarda alerjiik reaksiyona neden olabilir.

ARVELES Muadili Hangileri

 • Arfen
 • Destiyo
 • Dexday
 • Dexfull
 • Dexpro
 • Ketavel

Sıkça Sorulan Sorular

Arveles içtikten itibaren 10 dk gibi kısa bir süre içinde ağrıyı yok eder.

Yetişkinler: Önerilen doz her 8-12 saatte bir 50 mg'dır. Gerekirse, uygulama 6 saat arayla tekrar edilebilir. Toplam günlük doz 150 mg'ı geçmemelidir.

ARVELES, steroidal olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ'ler) (iltihap giderici) olarak adlandırılan ilaç grubundan bir ağrı kesicidir


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap