KEPPRA 100 mg/ml Oral Çözelti Fiyatı 2024 • Güncel Fiyatlar

KEPPRA 100 mg/ml Oral Çözelti Fiyatı

83 / 100

KEPPRA Nedir ve Ne İçin Kullanılır? (Haziran 2024)

KEPPRA 100 mg çözelti, şişe içerisinde bulunan berrak bir sıvı şeklindedir. Kutu içerisinde bulunan enjektörle alınan bu sıvı özellikle sara yani epilepsi hastalığında nöbetlerin meydana gelmemesi için kullanılmaktadır.

Epilepsi nöbeti engelleyici özelliğine sahip olan bu sıvı, kısmi başlangıçlı olan nöbetlerde tek başına kullanılmaktadır. Özellikle 1 ayın üzerinde olan bebeklerde, çocuk ve erişkinlerde yaygın bir şekilde kullanılan KEPPRA’nın mutlaka düzenli saatlerde günü gününe alınması gerekir.

KEPPRA ilacının kullanılması gereken durumlar olduğu gibi kullanılmaması gereken zamanlarda vardır. Eğer içeriğinde bulunan maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığınız varsa kullanmamalı veya kullanmayı hemen bırakmalısınız.

KEPPRA 100 Mg Çözelti Kimler Kullanmamalı?

  • Böbreklerinde sorun olan hastaların mutlaka talimatlara uygun bir şekilde kullanmaları gerekir. Böbrek rahatsızlığı olan kişilerin doktora danışmadan KEPPRA kullanmaları doğru değildir.
  • Çocukta beklenmedik bir gerileme ya da ergenlik gelişimi gibi durum meydana gelmişse kullanılmaması gerekir.
  • KEPPRA kullanan bazı hastaların kendine zarar verme eğiliminde oldukları görülmüştür. Eğer kullanan kişide depresyon, intihar gibi düşünceler belirti göstermişse kullanmaması gerekir.
  • Tekrarlayan enfeksiyon hali, halsizlik ve yüksek ateş söz konusuysa doktora danışmakta fayda vardır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz uyarılar dahilinde herhangi biri meydana gelmişse mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

İlginizi Çekebilir: A-FERİN Kapsül Fiyatı

KEPPTA yemeklerle birlikte ayrıl olarak kullanılabilir, ancak KEPPRA’nın alkol ile alınması söz konusu değildir. Hamilelik döneminde ilacı kullanmanız gerekiyorsa konuyu doktorunuzla istişare, etmenizde  fayda vardır.

KEPPRA kullanan bir kişi herhangi bir sebeple de olsa kendi başına kullanmayı bırakmaması gerekir.

KEPPRA 100 mg/ml Oral Çözelti Fiyatı

KEPPRA 100 mg/ml Oral Çözelti Fiyatı

KEPPRA Kullanan Kişi Araba Kullanabilir mi?

KEPPRA alındıktan sonra uykuya neden olabilir. Bu da araç kullanmaya başlamadan önce KEPPRA almanız gerekiyorsa sürüşünüzü tehlikeye sokacaktır. KEPPRA’nın kişide olması gerektiğinden daha fazla uykuya neden olması genellikle dozun arttığı zamanlardır. Bu nedenle KEPPRA kullanmaya başladığınızda tedaviye verdiği yanıtı doktorunuzla paylaşmanızda fayda vardır.

Keppra Fiyat 2024 Ne Kadar?

Keppra 100 mg oral çözelti fiyatı, 2024 19 Mart tarihi itibariyle 139.33 TL’dir. 500 mg 50 film tablet Keppra fiyatı 139.33 TL’dir.

Sıkça Sorulan Sorular

KEPPRA kullanıyorsanız ya da kullanmaya başlamışsanız reçeteli ya da reçetesiz ilaç almadan önce doktorunuzla bu durumu paylaşmanız faydalı olacaktır.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap