Advantan Krem Fiyatı 2024 • Güncel Fiyatlar

Advantan Krem Fiyatı

59 / 100

Advantan Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Advantan, iltihabi ve alerjik deri reaksiyonlarım baskılar ve kızanklık, deri kalınlaşması, deri yüzeyinde tabaka oluşumu, ödem, kaşıntı ve diğer şikayetler gibi deri sorun]anndan kaynaklanan belirtileri hafifletir.

Advantan mayasıl tedavisi için deriye sürülmek suretiyle kullanılır. Advantan krem reçetesiz ani gelişen ekzema, sinirsel nedenlere bağh deride kabartılı ve kızanklıklarla seyreden kaşıntılı kronik deri iltihabı, temas ekzeması dejenerasyona uğratıcı, sulu ekzema, kaşıntılı deride madeni para şeklinde döküntülerle seyreden ekzema, çocuklardaki ekzema, ve herhangi başka bir şekilde sınıflandırılmamış olan ekzemada kullanılır. Advantan Krem yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahiptir ve özellikle akut ve akıntılı ekzema için, çok yağlı deri ve vücudun açık ya da tüylü kısımlan için uygundur.

Advantan Nasıl Kullanılır?

Advantan’ı her zaman doktorunuzun anlattığı gibi kullanmalısınız. Advantan M losyon, genel olarak günde bir kez ince bir tabaka halinde hastalıklı deriye sürülür. Kullanım süresi genel olarak yetişkinlerde 12 haftayı açmamalıdır. Çocuklarda kullanımı ise haricen hastalıklı deriye sürülerek kullanılır.

Advantan emulsiyon geniş deri bölgesine 1 defalık uygulama şeklinde kullanmak gerekir. Krem herhangi bir şekilde ağza temas etmişse zehirlenme ya da yan etki şeklinde bir durum söz konusu olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir: KEPPRA 100 mg/ml Oral Çözelti Fiyatı

Advantan Olası yan etkiler nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Advantan 0.1 krem’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Advantan ile en sık gözlemlenen yan etkiler uygulama bölgesinde yanma hissi ve kaşıntıdır.

Uygulama bölgesinde kuruluk, kızanklık (eritem), deri üzerinde iltihaplı kesecikler (veziküller), kıl kökü iltihabı (folikülit), döküntü, kanncalanma (parestezi), İlaca karşı aşın duyarlılık,

Uygulama bölgesinde seltilit, ödem, tahriş, irinli deri enfeksiyonu (piyoderma), deride çatlaklar, kılcal damarların genişlemesi (telanjiyektaziler), deride incelme (atrofi), deride mantar enfeksiyonu, ergenlik sivilcesi (akne)şeklinde sorunlar ortaya çıkarabilir.

Advantan İlaç Fiyatı Ne Kadar? 2024

Advantan ilacının fiyatı 2024 yılı itibariyle 40.53TL şeklinde belirlenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tedavi alanında; tuberküloz veya sfiliz lezyonu bulunduğunda; viral hastalıklar (örn: varicella, herpes zoster), rosacea, perioral dermatit, deride ülser, acne vulgaris, atrofik deri hastalıkları bulunduğunda veya aşı sonrası deri reaksiyonları gözlemlenmişse kontrendikedir.

ADVANTAN, topikal (yüzeysel) olarak günde bir kez ince bir tabaka halinde hastalıklı deriye hafifçe sürülür. Kullanım süresi genel olarak yetişkinlerde 12 haftayı aşmamalıdır. Uygulama yolu ve metodu: Haricen hastalıklı deriye hafifçe sürülerek kullanılır.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap