**2024** Yeni Ford Puma Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi

Yeni Ford Puma Teknik Özellikleri ve Fiyat Listesi

86 / 100

Ford’un en havalı ve can alıcı modellerinden biri olan 2024 Yeni Ford Puma yine alıcılarını şaşırtacak özelliklere ve gelişmelere imza atıyor. Yeni özellikleri ile yine tarzından söz ettirecek olan Yeni Ford Puma, en yeni SUV modeli artık Ford araçlarında. 2024 Yeni Ford Puma, yakıt tüketimi açısından incelendiğinde diğer benzinli arabalara göre daha düşük bir harcama sağlamaktadır.

Ford Focus aracıyla duyulan ST yani yüksek performans özelliği artık 2024 Yeni Ford Puma’da. ST ile beraberinde daha birçok yenilik yine bu araçta karşımıza çıkıyor. Dileyen kişiler ST özelliğini isteğe bağlı olarak limitli kaydırmalı diferansiyel ile birlikte içeriğe ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca yine isteğe bağlı olarak sürüş modu sistemi de alabiliyorsunuz. Tüm sürüş modlarının içinde Eco modu da bulunmaktadır.

2024 Model Ford Puma Tasarımı

İnsanların rahatları açısından düzenlenmiş olan tasarımı ile SUV tarzında yeni bir görünüm elde edilmiş olunmuş. Ekstra hibrit güç aktarma özelliği ile de alıcılarına fazladan bir zavk tatmini sunuyor. Şık tasarımı ile tüm gözleri üzerine çeken 2024 Yeni Ford Puma, özel tasarlanmış kabini ve zevkli deri seçenekleri ile sürücüye ve yolculara rahat bir konfor sunmaktadır. Sürücü ve yan yolcu koltuğundaki bel boşluğunu dolduran destek koltuk sistemi ile diğer araçların tasarımı ile yarışmaktadır.

Şerit takibi ve hizalama, yarı otonom özellikteki Ford Co-Pilot360, adaptif hız kontrol sistemi ve seçilebilir çeşitli sürüş modları gibi özelliklere ek olarak yolda sürücüleri dikkatle uyaran çarpışma önleme ve acil durum manevrasında destek sistemi yeni eklenen özelliklerden bazılarıdır. Hacim açısından hiçbir şekilde küçülmeye gitmeyen ve bagaj hacminde oldukça rahatlık sağlayan 2024 Yeni Ford Puma, genişlikten yana da hayran bırakıyor.

yeni ford puma fiyat listesi

yeni ford puma fiyat listesi

Yeni Ford Puma ve İç Tasarımdaki Multimedya

Spor direksiyon simidi ve ST logolu deri döşemeli koltuklar ile iç tasarımına da büyük önem verilen 2024 Yeni Ford Puma, Apple CarPlay ve Android Auto özelliklerine birebir uyumlu 8 inçlik SYNC3 modelde bir dijital ekranı bulunmaktadır.

Olası çarpışma durumunda gösterilen sinyaller sayesinde dengeli yol tutuşu ile can güvenliği akıllı teknolojiyle birlikte sağlamaktadır. Öndeki araçla aradaki mesafeyi otomatik olarak ayarlayan kişisel sürüş asistanı ile trafikte araba kullanmakta sıkıntı yaşayanlar için de kolaylık sağlamaktadır.

Çevredeki hız sınırlarını ve özel tabelaları akıllı sistem ile inceleyerek sizleri uyarır. Spor, kaygan zemin, normal, arazi ve ECO olarak toplam 5 tane mod var. Kendi isteğiniz doğrultusunda seçeceğiniz mod özelliklerini 12.3” dijital gösterge ekranından rahatlıkla görebilirsiniz.

Ford Puma ve Güvenlik

Akıcı giden veya sıkışık kaldığınız bir trafik anında sizin için devreye giren güvenlik sistemleri, güncel sürümleriyle sizlerin sağlığını ve güvenliğini korumaya hazır. 6 ileri manuel vites ve 7 ileri otomatik vites olmak üzere iki çeşit vites önerisiyle sizin rahatlığınızı ve keyfinizi ön plana çıkarırken, kullanım kolaylığı ile de sizin güvenliğini sağlamaktadır.

Dar park alanlarında aracınıza zarar vermeden rahatlıkla park edebilirsiniz. Uygun alanı bulup, direksiyon otomatik bir şekilde dönmektedir. Yerinizden çıkmak için manevra yapmaya bile gerek kalmıyor. Radarları erken fark etme, kör nokta uyarı sistemi ve çapraz trafik uyarı sistemi gibi çeşitli sistemler ile hem aracınızı hem de sevdiklerinizin güvenliğini korumaktadır.

Ford Puma Style 1.0L EcoBoost 95 BG

Vites: Manuel

Motor Gücü: 95 hp

2024  Model Ford Puma Style 1.0L EcoBoost 125 BG

Vites: Otomatik

Motor Gücü: 125 hp

Yeni Ford Puma ST-Line 1.0L EcoBoost 125 BG

Vites: Otomatik

Motor Gücü: 125 hp

 

Yakıt ve motor hacmi özellikleri tüm 2024 Ford Puma versiyonlarında aynı özelliğe sahiptir.

Yakıt olarak benzin tercih edilirken motor hacmi olarak da 999 cc belirlenmiştir.

Ford Puma ST-Line 1.0L EcoBoost 155 BG Hibrit

Yakıt: Hibrit

Vites: Manuel

Motor Hacmi: 999 cc

Motor Gücü: 155 hp

2021 model ford puma fiyat listesi

2021 model ford puma fiyat listesi

2024 Model Yeni Ford Puma Fiyat Listesi (Mayıs, 2024)

Style SUV 1.0Lt EcoBoost 95 PS Benzinli 6 İleri Manuel Fiyatı

297.600 TL

Style SUV 1.0Lt EcoBoost 125 PS Benzinli 7 İleri Otomatik Fiyatı

320.000 TL

St-Line SUV 1.0Lt EcoBoost 125 PS Benzinli 7 İleri Otomatik Fiyatı

395.000 TL

St-Line SUV 1.0Lt mHEV EcoBoost 155 PS Benzinli 6 İleri Manuel Fiyatı

397.300 TL

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ford’un en havalı ve can alıcı modellerinden biri olan Yeni Ford Puma yine alıcılarını şaşırtacak özelliklere ve gelişmelere imza atıyor. Yeni özellikleri ile yine tarzından söz ettirecek olan Yeni Ford Puma, en yeni SUV modeli artık Ford araçlarında. Yeni Ford Puma, yakıt tüketimi açısından incelendiğinde diğer benzinli arabalara göre daha düşük bir harcama sağlamaktadır.

İnsanların rahatları açısından düzenlenmiş olan tasarımı ile SUV tarzında yeni bir görünüm elde edilmiş olunmuş. Ekstra hibrit güç aktarma özelliği ile de alıcılarına fazladan bir zavk tatmini sunuyor. Şık tasarımı ile tüm gözleri üzerine çeken Yeni Ford Puma, özel tasarlanmış kabini ve zevkli deri seçenekleri ile sürücüye ve yolculara rahat bir konfor sunmaktadır. Sürücü ve yan yolcu koltuğundaki bel boşluğunu dolduran destek koltuk sistemi ile diğer araçların tasarımı ile yarışmaktadır.

Akıcı giden veya sıkışık kaldığınız bir trafik anında sizin için devreye giren güvenlik sistemleri, güncel sürümleriyle sizlerin sağlığını ve güvenliğini korumaya hazır. 6 ileri manuel vites ve 7 ileri otomatik vites olmak üzere iki çeşit vites önerisiyle sizin rahatlığınızı ve keyfinizi ön plana çıkarırken, kullanım kolaylığı ile de sizin güvenliğini sağlamaktadır. Dar park alanlarında aracınıza zarar vermeden rahatlıkla park edebilirsiniz. Uygun alanı bulup, direksiyon otomatik bir şekilde dönmektedir. Yerinizden çıkmak için manevra yapmaya bile gerek kalmıyor. Radarları erken fark etme, kör nokta uyarı sistemi ve çapraz trafik uyarı sistemi gibi çeşitli sistemler ile hem aracınızı hem de sevdiklerinizin güvenliğini korumaktadır.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap