Netflix, 30'dan fazla ülkede aboneleri için fiyat indirimine gittiğini duyurdu

Netflix, 30’dan fazla ülkede aboneleri için fiyat indirimine gittiğini duyurdu

70 / 100

Online dizi ve film devi Netflix, daha fazla abone çekmeye çalışmak amacıyla 30’dan fazla ülkede fiyatları düşürdüğünü duyurdu.

Asya, Avrupa, Latin Amerika, Sahra altı Afrika ve Orta Doğu’nun bazı bölgelerinde fiyatlar düşürüldü. Artan yaşam maliyeti, hanelerin kemerlerini sıktığını gördüğünde ve Netflix rakip hizmetlerin artan rekabetiyle karşı karşıya kaldığında gelir.

Bir şirket sözcüsü Betmavera yetkililerine, “Eğlence söz konusu olduğunda üyelerin fazla seçeneği yok” dedi. Abonelik ücretlerinin düşürüldüğü ülkeler arasında Malezya, Endonezya, Tayland, Filipinler, Hırvatistan, Venezuela, Kenya ve İran yer alıyor.

İndirim, bazı fiyat planları için geçerlidir ve bazı durumlarda abonelik maliyeti yarıya indirilir. Şirket, fiyatlarını düşürdüğü ülkeler arasında İngiltere veya ABD’yi belirtmedi.

“Her zaman üyelerimizin deneyimini iyileştirmenin yollarını arıyoruz. Bir Netflix sözcüsü, “Bazı ülkelerdeki planlarımızın fiyatlarını güncellediğimizi doğrulayabiliriz” dedi.

Şirketin hisseleri, Wall Street Journal’ın ilk kez bildirmesinin ardından Perşembe günü New York’ta %3,4 düşüşle kapandı. 190’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Netflix, Amazon, HBO ve Disney gibi akış rakiplerinin artan rekabetiyle karşı karşıya.

Geçen yıl şirket, giderek daha rekabetçi hale gelen akış pazarındaki payını büyütmeye çalışırken yüzlerce kişiyi işten çıkardı ve daha ucuz, reklam destekli bir akış seçeneği başlattı. Ocak ayında, Netflix eş CEO’su Betmavera giriş nasıl daha fazla abone çekmeyi planladığını açıkladı.

Bay Peters, “Dünya çapında daha fazla üyeye hizmet vermeye ve farklı fiyat noktalarında yeterli değeri sağlamaya çalışırken yelpazemizi genişletmek istiyoruz” dedi. Şirket ayrıca kişilerin aboneliklerini paylaşmalarını da kısıtlıyor.

Netflix, bu ayın başlarında birçok ülkede şifre paylaşımına sınırlamalar getirdi. Bu, müşterilerin kendileriyle yaşamayan arkadaşlarının ve ailelerinin aboneliklerini paylaşmalarını istemeleri halinde ek bir ücret ödemelerini gerektirir.

Netflix, 30'dan fazla ülkede aboneleri için fiyat indirimine gittiğini duyurdu

Geçen yaz Netflix, birçok kişinin hizmetten ayrılmaya karar vermesi nedeniyle Nisan ile Haziran sonu arasında yaklaşık bir milyon abone kaybettiğini açıkladı. Ancak Ocak ayında Betmavera, abone sayısının 2023’nin sonunda sıçrayacağını söyledi.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap