Lido en büyük yükseltmesini sundu: Lido V2 2024

Lido en büyük yükseltmesini sundu: Lido V2

73 / 100

Lido’ya katkıda bulunanlar, Ethereum’u daha da dağıtmak için bir adım olan Lido V2’yi geliştirdiler. Lido V2, bugüne kadarki en büyük yükseltme olarak faturalandırılıyor ve ademi merkeziyetçiliğe doğru önemli bir adım. Lido V2, Betmavera merkezlidir ve iki büyük güncelleme olarak indirilmektedir.

Staking Router, herkesin Düğüm Operatörü olmasına izin veren yeni bir modüler mimaridir. Buna artık Düğüm Operatörleri tablosunda yüksek şansa sahip olan tek başına yağmacılar da dahildir. Staking Router, tüm paydaşların; geliştiricilerin, stake yapanların ve NO’ların bir araya gelmesine ve ademi merkeziyet açısından Ethereum’un geleceğini yönlendirmesine olanak tanır. Operatör kayıt defterini daha düzenlenebilir ve modüler bir mimariye değiştirdiği için büyük bir yükseltme olarak adlandırılır. Pek çok doğrulayıcı havuzu, ilk kez düğüm operatörü olma fırsatına sahiptir. Buna, örneğin, solo doğrulayıcılar ile birlikte DVT doğrulayıcıları dahildir.

Her modül, doğrulayıcı anahtar yönetimi, operatör kaydı ve ödül dağıtımı gibi çeşitli unsurların kişisel çalışma tarzıyla doludur. Protokol boyunca birden fazla yöntem, teknoloji ve esneklik olasılığı sunarken, çeşitli doğrulayıcılar içerir. Staking Router, esasen Lido protokolünü bir toplayıcı stratejiye dönüştürür. Para çekme işlemleri stETH sahipleri doğrudan Beacon Chain’den para çekebilirler. Stakerler, stETH’lerini kullanırlarsa 1:1 oranında ETH alacaklardır. Amaç, kullanıcılara sorunsuz bir deneyim sağlamak ve merkezi olmayan finansal ekosistemde stETH’nin kullanılabilirliğini artırmaktır.

Lido V2 şu anda bir güvenlik kontrolünden geçiyor. Sonraki adımlar:

  • DAO sinyali önerilen teklife oy verir
  • Goerli test ağında devam eden geliştirme
  • Test ağı sözleşmelerinin dağıtımı
  • Hard fork için Aragon oy toplama

Kesin bir takvim henüz paylaşılmadı; ancak Ethereum’un yükseltme planına dayandığı söyleniyor. Denetim hizmeti sağlayıcıları, diğerlerinin yanı sıra ChainSecurity, Sigma Prime ve Statemind’ı içerir. Lido V2’nin kullanıma sunulmasıyla birlikte, harici katkıda bulunanlar, Ethereum’un hangi köşesine ait olduklarına bakılmaksızın yakında Lido’nun geliştirilmesine katkıda bulunmaya başlayacaklar. Sadece, değerlerine katkıda bulunmak için kimin erişim elde ettiğini takip edecek Staking Router’a modüller önermeleri gerekiyor. Proje ekipleri, geliştiriciler ve araştırmacılar olabilirler.

Lido en büyük yükseltmesini sundu: Lido V2

Misyon, bahisleri daha basit, daha merkezi olmayan ve daha erişilebilir hale getirmektir. Betmavera giriş V2 bunu platformun kapsayıcılığı, açıklığı ve şeffaflığını teşvik ederken yapar.

Lido, Staking Yönlendirici ve Para Çekme için iki ayrı belge yayınlar. Resmi web sitesinde kontrol edilebilir. Bunun yerine, üst düzey içgörü için uyarlanmış geri bildirim içeren daha teknik bir içgörüden oluşur. Lido V2, Shanghai/Cappella ağ hard forku için tanıtıldı. Sadece birkaç ay oldu. O zamana kadar, Ethereum Betmavera edenler, ağı işaret zincirinin ilk gününden itibaren ve sonrasında desteklemişlerse para çekme tesisine erişebilirler.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap