Mukozero 600 mg 20 Efervesan Tablet Fiyatı **2024**

Mukozero 600 mg 20 Efervesan Tablet Fiyatı

82 / 100

Mukozero ilacı içerisinde asetilsistein etken maddesi barındıran bir ilaçtır. Aslında bakacak olursak genel anlamıyla bir balgam söktürücü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

İlaç, suda eritilen bir forma sahiptir. Kutu içerisinden çıkan silindir bir tüp içerisinde yuvarlak formda 20 tane tablet bulunmaktadır. Bu tabletlerden önerilen dozları su içerisinde eriterek kullanılır. Her bir tablet 600 mg asetilsistein barındırmaktadır. Kişilerde var olan kırgınlık, üşütme ve gribal enfeksiyon durumlarda kullanımı tercih edilen bir ilaçtır.

Suda tamamen eriyen ilacı içerek tedaviye başlanır. Genellikle kutuda 10, 20 ve 30 efervesan tablet bulunmaktadır. Soğuk algınlığı ve solunum yollarının İltihaplanması esnasında oluşan balgamı azaltır. Balgamları gevşetip sulandırırken aynı zamanda öksürükle atılmasını kolaylaştırır.

Mukozero Ne İçin Kullanılır?

Mukozero; özellikle gribal enfeksiyon, boğaz rahatsızlıkları ve vücudun ürettiği salgıları düzenlemek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Yoğun ve kıvamlı balgamın atılmasında yardımcı olması nedeniyle doktorlar hastalarına bu ilacı reçete edebilmektedir.

Balgamın azaltılması ve o rahatsız edici yoğunluğunun düzenlenmesi yani balgamın atılabilmesini kolaylaştırmak için kullanılmaktadır. Bronş ve akciğer hastalıklarda ve bronşiyal sekresyon (solunum yolu salgısı) bozukluklarında kullanılmaktadır. Balgamı ve mukusu parçalayan oldukça güçlü bir ilaçtır.

Ayrıca bu ilaç balgam sökmesinin yanı sıra yüksek doz kullanıldığında fazla parasetamol alımına bağlı olarak karaciğer yetmezliğinin önlenmesinde kullanılabilmektedir.

Mukozero Nasıl Kullanılır?

Her tıbbi ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da doktorunuzun tavsiyesi ve ilacın kullanım şekli elbette ki önemlidir. Doktorunuz, sizin rahatsızlığınızın durumuna göre bir yol izleyecektir ve bu şekilde tedaviye devam edilmelidir. İlacı yanlış veya fazla kullandığınızda da yan etkiler oluşabilir ve acilen bir sağlık kuruluşuna gitmeniz gerekmektedir.

Yemeklerden sonra yani tok karna kullanılması gerekmektedir. Bir bardak suya bir efervesan tablet atıp çözünmesini beklemelisiniz. Suda tamamen eriyen ilacı tek başına içmelisiniz. Kullanım dozunu genellikle günde 1 – 2 doz olarak vermektedirler. Sabah ve akşam yemeklerinden sonra kullanılması söylenmektedir. Kimi kişiler için ise günde 1 defa yeterli olmaktadır.

İlacı kullanma amacınız balgam söktürücü özelliğidir. Bu nedenledir ki ilaç kullanırken su alımınızı artırmanız da faydalı olacaktır.

Mukozero Yan Etkileri Nelerdir?

Mukozero için yukarıda da bahsettiğimiz gibi yan etkileri görüldüğü an en yakın sağlık kuruluşuna girmelisiniz. İlacı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır. İlacın dozunu kaçırdığınızda çeşitli yan etkiler fark edilebilir. Yan etkileri;

  • Yüksek ateş, nezle, hastalık emareleri ve titreme belirtileri,
  • Kaşıntı, kurdeşen olma gibi alerjik reaksiyonlar,
  • Zor nefes alıp verme,
  • Anaflaktik reaksiyonlar (aşırı duyarlılık reaksiyonları),
  • Vücutta şişlik, kanama ve özellikle burun kanaması,
  • Kalbin normalden hızlı çalışması ve tansiyon düşüklüğü gibi yan etkiler görülebilmektedir.

Mukozero İlaç Fiyatı Nedir? (Mayıs 2024)

Mukozero 600 mg 20 Efervesan Tablet Fiyatı

Mukozero 600 mg 20 Efervesan Tablet Fiyatı

Mukozero ilaç fiyatı 2024 günceli ile 46.79 TL’dir. SGK ile fiyatta değişiklikler görülebilmektedir.

Mukozero Reçete İle Mi Alınır?

İlacı doktorunuz reçete edebilir. Ancak istenildiği takdirde eczaneden ilacı ücreti karşılığında almanız da mümkündür.

Mukozero Muadili | Eş Değeri Var Mıdır?

Evet, ilacın fiyat açısından daha uygun olanları ve fiyatı birbirine yakın etkisi de birbirine yakın ilaçlar bulunmaktadır. Asist, Cinetix, Bronpax ve Brunac bunlardan birkaçıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, ilacın fiyat açısından daha uygun olanları ve fiyatı birbirine yakın etkisi de birbirine yakın ilaçlar bulunmaktadır. Asist, Cinetix, Bronpax ve Brunac bunlardan birkaçıdır.

İlacı doktorunuz reçete edebilir. Ancak istenildiği takdirde eczaneden ilacı ücreti karşılığında almanız da mümkündür.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap