İbufen 100 mg/5 ml Pediatrik Şurup Fiyatı [2024] • Güncel Fiyatlar

İbufen 100 mg/5 ml Pediatrik Şurup Fiyatı

78 / 100

İbufen şurup, 5 ml’lik ölçeklerde 100 mg İbuprofen içermektedir. İlacın / şurubun içeriğindeki etken madde ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap önleyici bir görev üstlenmektedir.

Vücuttaki ağrı, ateş ve kırgınlık doğrultusunda kişilerin direnç kazanması adına gerekli takviyeler alınmalıdır. Bu takviyeler kimi zaman hap, kapsül, toz, iğne ya da şuruptur. Şuruplar daha çok çocuklar için önerilen bir tedavi yöntemi şeklidir.

Çocuklardaki iltihabın çözücülüğünü sağlayan etken maddeler çocukların ağrılarını gidermede ve ateşinin düşürülmesinde etkilidir. İbufen şurup soğuk algınlığına iyi gelir mi ya da İbufen şurup muadili var mı soruları günümüzde en sık sorulan sorulardandır.

İbufen Şurup Soğuk Algınlığına İyi Gelir Mi?

İbufen şurup, soğuk algınlığı için kullanılabilmektedir. Ibuprofen (Dolven) şurup çocuklarda görülen soğuk algınlığı için yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Elbette ki şurubun kullanım talimatları her bebeğe her çocuğa göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle ilacın kullanımına geçmeden önce doktorunuza danışmalısınız.

İbufen Şurup Nasıl Kullanılır?

Şişenin belli bir zaman boyunca aynı konumda durmasından kaynaklı olarak homojen görünümünde bozukluklar meydana gelebilir. Bu nedenle yaklaşık 10 saniye kadar şişeyi çalkalamanız gerekmektedir.

ibufen şurup fiyatı

6 ayını doldurmuş bebeklerden itibaren pek çok çocuk İbufen kullanabilir. Ancak kilosu 7 kilogramın altında olan bebeklerde kullanım önerilmez. Ayrıca çocuğun yaş ve kilo oranına göre şurup ölçeği ile (ölçek: 5 ml) ilacı verebilirsiniz.  Ölçeği ne kadar ve ne ölçüde kullanacağınızı eczacınız size iletecektir.

İbufen şurup ölçek kullanımı hakkında en detaylı bilgiyi doktorunuzun ve eczacınızın verebileceği gibi ilaç prospektüsünden de detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Üstelik doz ayarlamasını enjektör yardımıyla da yapabilirsiniz.

6 yaş ve altı çocuklar için Parasetamol içerikli şuruplar kullanılır. 12 yaş ve üzeri çocuklarda “erişkin dozu” kullanılmalıdır. Duruma göre yetişkinlikler günde 3 ya da 4 doz kullanabilir. Şurubun 2 doz arasında en az 5 – 6 saat geçmelidir.

İbufen Şurup Yan Etkileri Nelerdir?

İbufen şurup içeriğindeki etken maddelere olan ya da olabilecek alerjik reaksiyonlara göre kullanım önerilmektedir. Bunun dışındaki oluşabilecek yan etkiler;

 • Burun iltihabı, kurdeşen, astım ve mide / bağırsak kanaması ya da delinmesi gibi sorunlar,
 • Ülser, iltihaplı mide – bağırsak hastalıkları ve mide yaralanmaları,
 • Çocukta aniden ortaya çıkan kalp yetmezliği sorunu,
 • Ağır bir şekilde karaciğer ya da böbrek yetmezliği,
 • Kalp damarlarında meydana gelen tıkanıklardan dolayı yapılan ameliyatların öncesi ve sonrasında bu ilaç kullanılamaz.

İbufen Şurup Fiyatı (Mayıs 2024)

İbufen Şurup Fiyatı

İbufen Şurup Fiyatı

İbufen pediatrik şurup 100 mg/5 ml 2024 fiyat listesine bakıldığında 19.63 TL olarak görülmektedir. İlacınızı güvenilir eczanelerden almayı unutmayınız.

İbufen Şurup Muadili Nelerdir? (Mayıs 2024)

Ateş düşürücü ilaçlar genellikle birbirine yakın özellikler seyretmektedir. Bu nedenle birbirine muadil olan birçok ateş düşürücü şurup bulunmaktadır. Bunlar;

 • Dolven 100mg/5ml
 • İbuactive 100mg/5ml
 • Balafen 100mg/5ml
 • Apireks 100mg/5ml
 • Brus 100 mg/5 ml
 • Pedifen 100mg/5ml

Sıkça Sorulan Sorular

Ateş düşürücü ilaçlar genellikle birbirine yakın özellikler seyretmektedir. Bu nedenle birbirine muadil olan birçok ateş düşürücü şurup bulunmaktadır. Bunlar; Dolven 100mg/5ml İbuactive 100mg/5ml Balafen 100mg/5ml Apireks 100mg/5ml Brus 100 mg/5 ml Pedifen 100mg/5ml

İbufen şurup içeriğindeki etken maddelere olan ya da olabilecek alerjik reaksiyonlara göre kullanım önerilmektedir. Bunun dışındaki oluşabilecek yan etkiler; Burun iltihabı, kurdeşen, astım ve mide / bağırsak kanaması ya da delinmesi gibi sorunlar,


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap