Yarasa Gübresi Fiyatı

Yarasa Gübresinin Rezervi ve Kullanımı

Baş aşağı asılı olarak mağaralarda zaman geçiren yarasalar gübrelerini de aynı şekilde baş aşağı durarak mağaraların içerisine bırakırlar. Biriken gübrelerin bir kısmı yarasalar tarafından kullanılır. Yarasa gübresi birçok elementi barındırmaktadır. İçerisinde fosfor, protein ve kalsiyumun yanı sıra böcek artıkları da mevcuttur. Yarasa gübresi organik tarım kullanımında uygunluk gösterir ve tercih edilir. Evcil olmayan yarasaların gübreleri kümes hayvanlarının ya da küçükbaş hayvanların gübreleri ile kesinlikle kıyaslanamaz. Gübreler arasında tahmin edilenden daha fazla fark bulunmaktadır.

Yarasa gübresi 1800’lü yıllarda ABD’de tarımda aktif rol oynamıştır. Tarımın gelişmesine büyük katkı sağlayan yarasa gübresine günden güne talep artmıştır. Hollanda, İsrail, Almanya gibi ülkelerde de yarasa gübresi kullanımı son derece yaygın görülmektedir. Kullanımı yaygın olan gübre söz konusu ülkelerde az bulunmaktadır, bu nedenle fiyatı da oldukça pahalıdır. Yaygın kullanımı olan fakat ülkelerde temin edilmesi güçleşen gübrenin kalitesi herkes tarafından bilinmektedir.

Ülkemizde özellikle Eskişehir’de kullanımı artan yarasa gübresi sektöre büyük bir katkı sağlamaktadır. Altı milyon tondan fazla ülkemizde rezervi olan yarasa gübresi günden güne değerlenmektedir. Yarasa gübresinin çok beğenilmesi fakat az rezerv edilmesi fiyatlarda ciddi manada fark oluşturmaktadır. Yarasa gübresinin fiyatı diğer gübrelere nazaran daha yüksek seyretmektedir. Yarasa gübresi fiyatı ortama olarak belirlenmek için ülke genelinde ki satış alanlarının tamamı büyük bir titizlikle incelenmiştir.

Organik Yarasa Gübresinin Piyasa Fiyatı

Yarasa Gübresi Fiyatı 2020

Yarasa gübresi fiyatı toz ve sıvı olarak değişiklik göstermektedir. Toz yarasa gübresinin 1 Kg fiyatı 28 TL civarındadır. Fiyatlar satışa sunulduğu yere göre değişkenlik gösterse de ortalama olarak aynı seviyede seyretmektedir. Çoklu alımlarda ise fiyatlar 26 TL olarak gözlemlenmektedir.

Toz yarasa gübresi sıvı yarasa gübresine göre daha yüksek fiyatlıdır. Sıvı yarasa gübresinin verim artırıcı olarak kullanılması büyük avantaj sağlamaktadır. 1 Lt sıvı yarasa gübresinin fiyatı 60 TL’dir. Fiyatlar markalara göre değişkenlik gösterse de ortalama olarak aynı düzeydedir.

Verimi Artıran Yarasa Gübresi

Yarasa gübresi fiyatı içerisinde barındırdığı mikro organizma sayısı yüksek olduğu için de pahalıdır. Gübrenin içinde yer alan besleyici organizmalar nedeniyle verim %100 artışa çıkmaktadır. Yıllar yılı mağarada kalan yarasa gübresine hiçbir madde ya da karışım eklenmemektedir. Gübre işlenmiş haliyle satışa sunulmaktadır. Kokusuz olan gübre istenilen her yerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Organik tarım için uygun olan yarasa gübresini kullananlar hiçbir sorunla karşı karşıya kalmamaktadır. Yarasa gübresinin fiyatı güncellenmektedir.

ALICI VE SATICI BULUŞTURMA NOKTASI ( HEMEN ALTTAN YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ)

  • Yarasa Gübresi Fiyatı 2020 makelemiz de güncel yarasa gübresi fiyatlarını iletmeye devam edeceğiz,yarasa gübresi satıcısı olarak konu altından iletişim numaranızı veya mail adresinizi iletmeniz durumunda daha fazla kitlelere ulaşabilirsiniz.
  • Aynı şekilde yarasa gübresi arayanlarda yorum bırakarak mail adresinizi veya iletişim numaranızı bırabilirsiniz.
  • Yarasa Yuvası satıcı ve yarasa yuvası alıcıları da konu altında bildirim yapabilirsiniz. Yarasa Yuvası Satış Fiyatları iletebilirsiniz.

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap