En Güncel Tuborg Bira Fiyatları • Zamlı Fiyatlar

Tuborg Bira Fiyatları

81 / 100

Tuborg bira fiyatları ne kadar? ve Tuborg bira çeşitleri hakkında tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar..

Dünyada su ve çaydan sonra en çok tüketimi olan içecek, biradır. Biradaki maliyet ve alkol oranı düşüklüğü, kişileri daha çok kendine çekmektedir. Carlsberg ile 15 yıldan fazla süredir işbirliği içerisinde bulunan Türk Tuborg, Türkiye bira sektörünün en önemli adım taşlarından birisidir.

tuborg alkol oranı

tuborg alkol oranı

“Adam gibi bira” sloganı ile Danimarkalı bir bira üreticisi tarafından 1873 senesinde kurulmuştur ve günümüze kadar taşınmıştır. Tuborg, aslında pilsner tarzında bira üretmek için kurulmuştur. Günümüzde Carlsberg’e ait bir marka haline bürünmüştür ve dünya sermayesi için malt üretimi yapmaktadır.

Tuborg Şirketi 1967 senesinde İzmir’in Pınarbaşı ilçesinde kuruldu. Yaklaşık 2 sene sonra üretim faaliyetlerine başlayan Türk Tuborg, Türkiye sınırları içerisinde özel firmanın ilk birasını piyasaya sundu. 140’tan fazla ülkede etkinliğini gösteren, 40’tan daha fazla ülkede ise üretim faaliyetlerini sürdüren bir firma haline bürünmüştür. Üstelik dünyanın en büyük 5 bira şirketi listesi içerisinde yer almaktadır.

Bir biracılık kuruluşu olarak Carlsberg Breweries ve Tuborg’un iş birliği bulunmaktadır. Ayrıca bir yılda 36 bin ton malt ve 579 milyon litreye yakın bir değerde biranın üretimi yapıldığı Türk Tuborg fabrikası, Avrupa’nın da en büyük bira fabrikalarından sadece birisidir. Bunun yanında Türk Tuborg 6 kıta ve 84 tane ülkeye de ihracat faaliyetlerini sürdürmektedir.

İzmir’deki tesislerinde Türkiye’de pek çok yeniliğe imza atan Tuborg, göz boyayan kalitesi ve geleneksel bira üretimine verdiği önem sayesinde aynı bir sanat gibi saygın bir konuma gelmiştir.

Tuborg Bira Çeşitleri

tuborg bira çeşitleri

tuborg bira çeşitleri

Her kişinin kendi damak tadına uygun Tuborg bira çeşitleri piyasada bulunmaktadır. En çok sevilen ayrımı yapılmasının zor olduğu çeşitleri, çoğu kişi tarafından bir numara tercih edilen bira markasıdır. Şuan piyasada gold, fıçı şişe, green, special (kırmızı), T beer, T beer Mexicana ve kış birası olmak üzere 7 tane Tuborg içki çeşidi bulunmaktadır.

Tuborg Bira Alkol Oranları

Pek çok içki çeşidi bulunan Tuborg’un alkol oranı da merak konusu olabiliyor. Bunun için aşağıda Tuborg çeşitlerinin alkol oranlarını listeledik.

  • Tuborg Gold Alkol Oranı: Alkol oranı %5 olan Gold, 1873 senesinde Danimarka’da üretilmeye başlandı ve 1969’dan beri Türkiye’de üretilmektedir.
  • Tuborg Fıçı Şişe Alkol Oranı: Alkol oranı %5’tir. 6 aylık bir raf ömrü vardır. Taze olmasıyla beraberinde kolay içim sağlamaktadır. Şok pastörizasyon yöntemi ile üretimi yapılmaktadır.
  • Tuborg Green Alkol Oranı: Alkol oranı %4.4’tür. 2007 itibariyle Avrupa’nın doğu ülkelerinde “Tuborg Pilsener” ismi yerini “Tuborg Green” e bırakmıştır. Yeşil renkte ve çek aç kapaklı bir şişedir.
  • Tuborg Special (Kırmızı) Alkol Oranı: Alkol oranı %7.5 civarındadır.
  • Tuborg T Beer Alkol Oranı: Alkol oranı %4.9 olan bira, altın sarısı bir renktedir ve kolay içim şıklığı sunmaktadır. İçen kişilerde serinletici ve ferahlatıcı bir etki bırakmaktadır.
  • Tuborg T Beer Mexicana Alkol Oranı: Alkol oranı %5.2 – 5,9’dur. Limon ve agav aromasına sahip bir bira Tuborg bira çeşididir.
  • Tuborg Kış Birası Alkol Oranı: 1 litrelik pet şişelerde satışa sunulur ve  %6 – 6.5 alkol oranı vardır. Güzel kavrulmuş malt ile oluşturulması nedeniyle diğerlerine oranla daha koyu renkte bir biradır.

Tuborg Bira Fiyatları (Haziran 2024)

Ürün Fiyatı
Tuborg Gold Depozitolu Şişe (50 CL) Fiyatı 14.50 TL
Tuborg Gold Kutu (50 CL) Fiyatı 14.75 TL
Tuborg Gold Depozitosuz Şişe (50 CL) Fiyatı 15.50 TL
Tuborg Gold Depozitosuz Şişe (33 CL) Fiyatı 14.00 TL
Tuborg Gold Depozitolu Şişe (33 CL) Fiyatı 10 TL
Tuborg Gold Kutu (33 CL) Fiyatı 12 TL
Tuborg Filtresiz Depozitosuz Şişe (50 CL) Fiyatı 16.00 TL
Tuborg Filtresiz Kutu (50 CL) Fiyatı 15.00 TL
Tuborg Amber Depozitosuz Şişe (50 CL) Fiyatı 15.50 TL
Tuborg Amber Kutu (50 CL) Fiyatı 14.75 TL
Tuborg Special Kutu (50 CL) Fiyatı 18.50 TL
Tuborg Shot Special Kutu (23.7 CL) Fiyatı 11.50 TL

 

Sıkça Sorulan Sorular

Alkol oranı %5 olan Gold, 1873 senesinde Danimarka’da üretilmeye başlandı ve 1969’dan beri Türkiye’de üretilmektedir.

Tuborg Special (Kırmızı): Alkol oranı %7.5 civarındadır.

 


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap