Sineklik Fiyatları Ne Kadar? **2024 • Güncel Fiyatlar

Sineklik Fiyatları Ne Kadar?

83 / 100

Sineklik Nedir? (Nisan 2024)

Sineklik, genellikle sıcak yaz aylarında kullanımına denk gelinen sinek önleyici olarak da bilinen aparattır. Sineklikler çevreci bir tavır sergileyerek böcek veya uçuşan kanatlı hayvanların ev ve iş yerleri gibi mekânlara girişini engellemeye çalışır.

Çevreci olarak anılmasının asıl nedeni, kapalı alanlara hapsolan böcek ve kanatlı hayvanların uzun süreli olarak canlı kalamıyor oluşudur. Ayrıca bu canlıların ekosistemdeki yerlerinde değişiklik olması da yine sineklikleri çevreci bir konuma koyar.

Sineklik nedir sorusuna verilecek en basit cevap ise şu şekildedir: Balkon, pencere ve sürgülü camların önünde bulunan, tel örgü ile oluşan bir profildir. Bu profile sabitlenen tel örgü sayesinde uçan canlılar ve yürüyen haşereler kapalı alanlara girmeye engellenmiş olur.

Özellikle karasinek ve sivrisineklerin pek çok hastalık taşıması nedeniyle kişilerde çeşitli hastalıklar otaya çıkabilmektedir. Bu gibi rahatsızlık durumlarını önlemek adına bu sineklik sistemleri oldukça iyi iş görmektedir.

Sineklik Çeşitleri ve Modelleri (Nisan 2024)

Sineklik çeşitleri ve modelleri kullanılacağı alana ve kişilerin tercihine göre değişmektedir. Plise, stor, menteşeli,  ve sürme şeklinde sineklik çeşitlerini piyasada bulmak mümkündür.

Plise Sineklik

plise sineklik fiyatları

plise sineklik fiyatları

Plise sineklik en fonksiyonel ve modern olarak tanımlanmakta olup, kullanım kolaylığı sunması nedeniyle günümüzde çokça tercih edilmektedir. Ancak bu kullanım kolaylığının bir de dikkat edilmesi gereken noktaları var. Plise sineklikler diğer sinekliklere göre oldukça hassastır.

Plise sineklik türünü kullanırken narin davranma fayda vardır. Aksi takdirde bir darbe, şiddetli açıp kapama gibi durumlarda çabucak esneme ve yırtılma gösterebilir. Elbette ki bu durum sinekliği hazırlayan firmanın kalitenin malzeme kullanmasına da bağlıdır.

Menteşeli Sineklik

Menteşeli Sineklik fiyatları

Menteşeli Sineklik fiyatları

Menteşeli sineklik, genellikle binalardaki pencerelerde tercih edilmekte olup, çok fazla yer kaplaması nedeniyle eskisi kadar tercih edilmemektedir. Fakat kaliteli ve uzun süreli bir kullanım için arayışa giren kişiler için bu sineklik sistemi oldukça uygundur.

Sürme Sineklik

Sürme Sineklik FİYATLARI

Sürme Sineklik FİYATLARI

Sürme sineklik genellikle yazlık evlerde ve villalarda bulunan büyük pencerelerde tercih edilmektedir. Balkonlara çıkılan mekânlarda kullanılmaktadır. İki veya üç minik tekerlek üzerine kurulan bu sistem, alandan tasarruf sağladığı gibi tıpkı menteşe sineklik mantığı ile yapılmasından dolayı uzun süreli kullanıma da uygundur.

Stor Sineklik

Stor Sineklik FİYATLARI

Stor Sineklik FİYATLARI

Stor sineklik ile Plise sineklik benzerlik göstermektedir. İsmini ve görüntüsünü stor perdeden almaktadır. Bu stor perdesini çeşitli stor ve balkon perdelerinde kullanmak uygun olacaktır. Kapalı alanlara hava akışı sağlanırken sinek ve haşerelerden uzak durmak adına tercih edilebilir.

Sineklik Fiyatları (Nisan 2024)

Sineklik fiyatları Koçtaş mağazası göz önüne alındığında sineklik çeşitleri ve modelleri kapsamında değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle bu durum yazlık bölgelerde farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni, kıyı kesim bölgelerinde daha sık sineklik aparatlarının kullanılıyor olmasıdır.

Pimapen Sineklik Fiyatları

Pimapen sineklik fiyatları kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Tüm sineklik modelleri pimapenler için uygunluk taşımaktadır. Burada önemli olan yapılacak olan sinekliklerin boyutunun ne kadar olacağıdır. Mıknatıslı olan pimapen sineklik fiyatları 2021 senesi için ortalama olarak 60 – 85 TL arasında farklılık gösterebilir. Tabi ki bu fiyatlandırma sistemlerinde sineklik çerçevesinin rengi de etki etmektedir.

En Güncel Sineklik Fiyatları (Nisan 2024)
Ürün Fiyatı
Pimapen 1.kalite sineklik fiyatı 85 TL
Pimapen 2.kalite sineklik fiyatı 60 TL
Sürgülü 200×210 cm Kapı Sinekliği Fiyatı 750 TL
Menteşeli 90×210 cm Kapı Sinekliği Fiyatı 210 TL
Pileli Çift Kanat 200×210 cm Kapı Sinekliği Fiyatı 490 TL
Sürgülü 80×140 cm Pencere Sinekliği Fiyatı 550 TL
Menteşeli 65×135 cm Pencere Sinekliği Fiyatı 85 TL
Pileli Tek Kanat 80×140 cm Pencere Sinekliği Fiyatı 230 TL
Stor 120×140 cm Pencere Sinekliği Fiyatı 475 TL

Kapı Sineklik Fiyatları

Kapı sineklik fiyatları, pencere sinekliklerine oranla daha maliyetli olabilmektedir. Bunun nedeni kapı genişliğinin ve yüksekliğinin pencereye oranla daha fazla olmasıdır. Kapı sineklikleri için pileli, menteşeli ve sürgülüler tercih edilebilir.

Sürgülü 200×210 cm Kapı Sinekliği: 750 TL

Menteşeli 90×210 cm Kapı Sinekliği: 210 TL

Pileli Çift Kanat 200×210 cm Kapı Sinekliği: 490 TL

Pencere Sineklik Fiyatları

Pencere sineklik fiyatları, kullanan kişilerin sineklik modeli tercihine göre değişir. Aşağıda örnek boyutların ve sineklik modellerine uygun fiyat listesi belirtilmiştir.

Sürgülü 80×140 cm Pencere Sinekliği: 550 TL

Menteşeli 65×135 cm Pencere Sinekliği: 85 TL

Pileli Tek Kanat 80×140 cm Pencere Sinekliği: 230 TL

Stor 120×140 cm Pencere Sinekliği: 475 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Sineklik, genellikle sıcak yaz aylarında kullanımına denk gelinen sinek önleyici olarak da bilinen aparattır. Sineklikler çevreci bir tavır sergileyerek böcek veya uçuşan kanatlı hayvanların ev ve iş yerleri gibi mekânlara girişini engellemeye çalışır.

Sineklik çeşitleri ve modelleri kullanılacağı alana ve kişilerin tercihine göre değişmektedir. Plise, stor, menteşeli,  ve sürme şeklinde sineklik çeşitlerini piyasada bulmak mümkündür.

 

 


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap