**2024** Sandviç Panel Fiyatları (2023) • Güncel Fiyatlar

Sandviç Panel Fiyatları (2023)

87 / 100

Sandviç Panel Nedir? (Mayıs 2024)

Sandviç panel 1960 senelerinde üretimin başlanarak yapı işlerinde kullanımda büyük kolaylık sağlamaktador. Endüstriyel alanda ön plana çıkmaktadır. Sandviç panel, yapıları dış etkenlerden korumak adına tasarlanmış olup bu ürünler sayesinde yapılarda eskime, yıpranma ve kırılma gibi durumlar meydana gelmemektedir.

Sandviç panel, ekonomik açıdan uygun olması nedeniyle kullanıcılara tercih alternatifi olarak sunulmaktadır. Üstelik pratik bir şekilde hazırlanıp montajlanması, zaman açısından da herhangi bir sıkıntı çıkarmamaktadır.

sandviç panel fiyatları

sandviç panel fiyatları

Sandviç panel sistemleri; galvaniz ya da alüminyum levhalar arasına yerleştirilen polistren, taşyünü ve poliüretan ile meydana gelmektedir. Bu iç ve dış metallerin içerisine yerleştirilen koruyucu maddeler sayesinde paneller güçlendirilir.

Sandviç paneller genellikle ev ve iş yerleri gibi binaların çatı ve cephe kısımlarını kaplamak içi kullanılır. Diğer bir kullanım alanı olarak da soğuk depoların yapımında bu paneller kullanılmaktadır.

Sandviç Panel Çeşitleri (Mayıs 2024)

Sandviç panel sistemleri aralıksız olarak bir üretim makinesinde yapılır. Makineden çıkan paneller istenilen boyutlarda kesilip biçilerek hazır bir hale getirilir. Otomatik kesiciler, panellere zarar vermez ve pürüzsüz bir biçimde firmalara ulaştırır. Böylelikle satış firmaları alıcıları için sunuşa başlayabilir.

sandviç panel çeşitleri

sandviç panel çeşitleri

Her renk ve modelde, istenilen ölçülerde üretimi yapılan sandviç panel çeşitleri, koruma özelliklerine göre de farklılıklar göstermektedir. İstenilen ölçülerde bulunabilmesi nedeniyle o formlara uygun bir şekilde cephe ve çatıları hazırlanmaktadır.

Alüminyum Çatı Sandviç Panelleri (Mayıs 2024)

Sandviç panellerinin dış kısmının alüminyum ile kaplanması sonucu oluşur. Ancak alüminyum çatı sandviç panelleri içeriğinde kullanılan ürünlerde çeşitlilik görülebilmektedir.

sandviç panel ne kadar fiyatı

sandviç panel ne kadar fiyatı

Poliüretan Sandviç Panel (Mayıs 2024)

Poliüretan sandviç panel, yanmaz bir özelliğe sahip olan bu panel sayesinde binalar, prefabrik evler ve bu paneller ile yapılan eşyaların yangın nedeniyle tutuşması engellenmektedir.

Polistren Sandviç Panel (Mayıs 2024)

Polistren sandviç panel genellikle çatı ve cephe ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Ateş ve su tutmama özelliğine sahiptir.

Taşyünü Sandviç Panel (Mayıs 2024)

Çatı ve cephe panellerinin yangın karşıtı olması beklenen bir özelliktir. Bunun dışında taşyünü sandviç panel, ses ve ısı yalıtımı konusunda dikkat çekmektedir.

Alüminyum Cephe Sandviç Panelleri (Mayıs 2024)

Binalardaki çatıların korunması dışında cephelerin korunması da oldukça önemlidir. Alüminyum cephe sandviç panelleri bu konuda büyük bir işlev görmektedir.

Polistren Sandviç Panel (Mayıs 2024)

MW / EPS sistemleri ile sert köpüklerin sabitlenmesi için kullanılmaktadır. Yangına karşı duyarlılığı bulunan bu ürünün özel isteklere göre şekillenebildiği bilinmektedir.

Poliüretan Sandviç Panel (Mayıs 2024)

Gizli vida içeren bölümleri sayesinde şıklık da sunan bu panel, tasarımcılar tarafından da tercih edilmektedir.

Soğuk Oda Sandviç Panelleri (Mayıs 2024)

Soğuk oda sandviç panelleri pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Paneller sayesinde gıda, kimyasal ve medikal ürünler gibi ilaç sanayisinde de büyük kolaylıklar yaşanmaktadır. Üstelik uygun fiyatlı olmasının yanında hızlı ve iyi ısı yalıtımına sahip olması firmaların dikkatini çekmektedir.

Soğuk oda sandviç panelleri çeşitli marketlerin soğuk depo alanlarında ve et, sebze, deniz ürünlerinin bulunduğu alanlarda kullanılır. İçerisinin soğuk kalmasına yardımcı olan sandviç panel, ürünlerin hijyen kalmasını sağlar. Bunun dışında gıda işletim ve üretim merkezlerinde, laboratuvar, hastane ve sanayi alanında kullanımı da mevcuttur.

Sandviç Panel Fiyatları (Mayıs 2024)

sandviç panel fiyatları ne kadar

sandviç panel fiyatları ne kadar

Sandviç panel fiyatları İzmir içerisinde değişiklikler gösterebilmektedir. Bunun nedeni panellerin kullanım alanlarına, boyutlarına ve içeriğinde kullanılan ürünlerin çeşidine göre değişiklik göstermesine dayanmaktadır.

] }

İkinci El Sandviç Panel Fiyatları (Mayıs 2024)

Sahibinden.com ve Letgo gibi bilindik sitelerde ikinci el sandviç panel fiyatları 56 TL’den 150 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

1 cm’lik Sandviç Panel Fiyatları (Mayıs 2024)

Tek kat panel olarak bilinen yoğunlaştırılmış 1 cm’lik sandviç panel fiyatları 50 – 70 TL arasındadır.

6 Metre Sandviç Panel Fiyatları (Mayıs 2024)

6 metre sandviç panel fiyatları, panelin içerisinde bulunan taşyünü veya diğer malzemelerin kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Genel anlamda en basit 6 metre sandviç panelin metrekare fiyatı 125 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap