Noskar Jel Fiyatı Ne Kadar? SGK karşılıyor mu? [2024]

Noskar Jel Fiyatı Ne Kadar? SGK karşılıyor mu?

78 / 100

Noskar jel fiyat, çok fazla araştırılan eczacılık konuları arasında yer alır. Noskar jel; soğan ekstratı, heparin sodyum ve Allantoin etken maddelerinden oluşur. Sadece cilde sürülerek harici olarak kullanılır. Özellikle ciltteki yanık, kesik ve sivilce izleri için kullanılan etkili bir jeldir.

noskar jel fiyatı

noskar jel fiyatı

Noskar krem olarak da bilinen bu jel, ciltteki inatçı lekelerin yanı sıra aynı zamanda parmakların avuç içine doğru ilerleyen ve kasılmalara neden olan dupuytren kontraktürü hastalığında da etkili şekilde kullanılan bir ilaçtır. İz kremi olarak da bilinen noskar jel fiyat konusunda satışına göre değişkenlik gösterebilir.

Noskar jel Faydaları

Noskar jel kullanım alanlarının geniş olması faydalarını da sayısız hale getirmiştir. Öncelikle ciltteki yara ve tahribatların onarılmasında son derece etkili bir ilaçtır. Ciltteki yanık ve kesik gibi iz bırakan yaraları kısa sürede iyileştiren jel, yarayı iyileştirirken aynı zamanda yaranın cilt üzerinde iz bırakmasını de önler.

Cilt üzerindeki yaraların iyileşmesinde ve izlerin giderilmesinde kullanılırken aynı zamanda tahrip olan kasların tedavisinde de kullanılan ilaçtır. Herhangi bir travma sonrasında kaslarda meydana gelen tahribatları kısa sürede tedavi edici özelliğe sahip olduğundan noskar jel fiyat konusu da hastalar tarafından ikinci plana atılmaktadır.

Noskar Jel Muadili

Ciltte iz bırakmaya meyilli olan yanık ve kesi gibi yaraların iyileştirilmesinde noskar 100 gr jel fiyat araştırması yapılırken aynı zamanda muadili de araştırılan konulardan birisidir. Noskar jel içeriği ile en benzer içeriğe sahip olan ilaç, Contractubex jel olmaktadır. Normal ilaçlar listesinde yer alır ve reçeteli bir ilaçtır.

İçeriğinde Noskar jelde olduğu gibi heparin sodyum ve Allantoin vardır. Bu içerik benzerliği sayesinde Contractubex jel de ciltte meydana gelen yanık ve kesik yaraların iyileştirilmesinde, iz oluşumunun engellenmesinde önemli rol oynar. Genel olarak noskar jel özellikleri ile benzer özelliklere sahiptir.

Noskar Jel Günde Kaç Kez Kullanılır?

Reçeteli bir şekilde doktor tarafından verilen noskar jel, öncelikle doktor talimatı çerçevesinde kullanılmalıdır. Genellikle uzman doktorlar bu jelin günde sabah ve akşam olmak üzere iki kez temiz cilde uygulanmasını tavsiye etmektedir. Ancak kimi zaman tahribata ya da yaraya göre doktorlar kullanımı hastaya bırakabilmektedir.

Noskar Jel Günde Kaç Kez Kullanılır

Noskar Jel Günde Kaç Kez Kullanılır

Doktor tavsiyesinin olmadığı durumlarda noskar jel, günde en fazla 3 kez kullanılmalıdır. Özellikle yaraların kapanması sonrasında hemen kullanılmaya başlanması gerekir. Yaranın tamamen iyileşmesi ve izlerin geçme süresine göre kullanım süresi uzayabilir. Kullanım süresi konusunda da mutlaka uzman doktordan bilgi alınmalıdır.

Noskar Jel Yüze Sürülür mü?

Son dönemlerde noskar jel fiyat konusu kadar ilacın yüze sürülüp sürülemeyeceği de araştırılan konular arasında yer almaya başlamıştır. Uzmanların yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda jel kremin yüze sürülmesi mümkündür.

Yaraların iyileşmesinde etkili olan bu jel, aynı zamanda sivilce ve akne sorunlarında da etkili çözümler sunmaktadır. Özellikle sivilce lekelerinin rengini açarak yok etmek için yüz bölgesine noskar jel sürülebilir.

Noskar Jel SGK Karşılıyor mu?

Yanık, kesik ve travma gibi durumlar sonucunda ciltteki yaraların iyileştirilerek iz oluşumunu önlemek için kullanılan noskar jel, doktor tarafından reçete ile verilen normal reçeteli bir ilaçtır. Etkin içeriği sayesinde cilt üzerindeki tahribatı ve izleri kısa sürede iyileştirmektedir.

Doktor tarafından reçete edilerek verilir. Eğer hastalar reçete dışında almaz ise ve uzman doktorun hazırladığı reçete eşliğinde bu jeli arar ise o halde SGK tarafından noskar jel fiyat karşılanır. Kısacası; reçeteli olduğu takdirde devlet tarafından ödenen ilaçlardan birisidir.

Noskar 100 gr Jel Fiyatı 90,80 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Yanık, kesik ve travma gibi durumlar sonucunda ciltteki yaraların iyileştirilerek iz oluşumunu önlemek için kullanılan noskar jel, doktor tarafından reçete ile verilen normal reçeteli bir ilaçtır. Etkin içeriği sayesinde cilt üzerindeki tahribatı ve izleri kısa sürede iyileştirmektedir. Doktor tarafından reçete edilerek verilir. Eğer hastalar reçete dışında almaz ise ve uzman doktorun hazırladığı reçete eşliğinde bu jeli arar ise o halde SGK tarafından noskar jel fiyat karşılanır. Kısacası; reçeteli olduğu takdirde devlet tarafından ödenen ilaçlardan birisidir.

Son dönemlerde noskar jel fiyat konusu kadar ilacın yüze sürülüp sürülemeyeceği de araştırılan konular arasında yer almaya başlamıştır. Uzmanların yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda jel kremin yüze sürülmesi mümkündür.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap