Nootropil 800 mg Fiyat - 2023 **2024** • Güncel Fiyatlar

Nootropil 800 mg Fiyat – 2023

76 / 100

Nootropil ilacı her kutuda 30 film tablet bulunacak şekilde tasarlanmış bir ilaçtır. İlaçlar turuncu renkli, çentikli ve N/N olarak işaretlidir.

Nootropil kullanımı oldukça önemlidir. Her kişi kendi başına bu ilacı kullanmamalıdır. Kullanım için muhakkak bir doktora danışmak gereklidir. Peki, etkisi büyük olan bu ilaç ne için kullanılır? Ne gibi hastalıklara etkisi var da bu kadar önemli bir ilaç olarak görülmektedir? Gelin, hep birlikte tüm bu sorulara detaylı bir yanıt bulalım.

Nootropil Ne İçin Kullanılır? (2024)

Nootropil ilacı, kişilerde var olan zihinsel aktivitelerin aksamaya uğraması sonucunda kullanılmaktadır. Bu zihinsel aktivite aksaması ne demektir?

Dikkat eksikliği, araç kullanabilme becerisindeki eksilmeler, hafıza kaybı ve zihin karmaşası gibi psiko-organik sendromların belirtilerine etken olabilecek bir ilaçtır. Bunlar dışında baş dönmesi ve denge problemleri ile ilişkili durumlarda, ani kas kasılmaları durumunda, çocuklarda konuşma terapisi ve disleksi sorunlarının tedavisinde kullanılır.

İlacın kullanımı hakkında kişilerin doktorları en detaylı bilgiyi verecektir. Ancak biz yine de sizlerle genel hatlarıyla paylaşalım. Yetişkinlerde gün içinde 3 ve 6 tablet arasında seyreden bir kullanım söz konusudur. Çocuklarda ise 4 tablete kadar kullanım geçerlidir.

Nootropil Etkisini Ne Zaman Gösterir? (2024)

Nootropil ilacı etkisini her kişiye göre farklı zamanlarda gösterebilmektedir. Kimi kişilerde 2 günde gösterebilirken kimi kişilerde 5 günde etki gösterebilmektedir. Hatta daha da uzun zaman zarfında etki gösterme ihtimali de bulunmaktadır.

Elbette ki farklı durumlarda farklı zaman etkileri de görülebilmektedir. Genel hatlarıyla yetişkinlerde bu durum geçerliyken böbrek hastaları ve yaşlı kişilerde etki etme süresi daha uzun sürebilmektedir.

Nootropil Yan Etkileri Nelerdir? (2024)

Nootropil ilacı yan etkileri nelerdir biliyor musunuz? Bu yan etkileri bilmek sizin hayati bir tehlike geçirmenizi önleyecek derecededir. Bu nedenle ilacınızı kullanmadan önce ilaç prospektüsünü detaylı bir şekilde okumanızı öneririz. Peki, yan etkileri nelerdir?

 • Her olaya ve duruma aşırı hassasiyet / duyarlılık göstermek,
 • Epilepsinin artması,
 • Anafilaktoid reaksiyon,
 • Koordine hareket bozukluğu,
 • Sinirlilik,
 • Aşırı hareketlilik,
 • Anksiyete (kaygı),
 • Depresyon,
 • Konfüzyon (zihin karışıklığı),
 • Mide bulantısı,
 • Kurdeşen,
 • Kusma ve baş dönmesi şikayetleri durumunda en yakın bir sağlık kuruluşuna gitmeniz uygun olacaktır.

Nootropil ve Betaserc Birlikte Kullanımı Uygun Mudur? (2024)

İlaçların bir başka ilaçla etkileşime geçmesi olası bir durumdur. Kişilerin kendi başlarına ilaçlarını birlikte kullanması uygun değildir. Ancak bir doktor tavsiyesi üzerine kullanımı uygundur. Bu nedenledir ki sizler, doktorunuza bu konuda danışmalısınız.

Nootropil İlacı Fiyatı Nedir? (2024)

Nootropil 800 mg fiyatı

Nootropil 800 mg fiyatı

 

Nootropil fiyatı 2024 senesinde geçen seneye göre de fazla değişiklik göstermemiştir. En güncel haliyle sizler için aşağıda detaylandırdık. Buyurun, Nootropil ilacı güncel fiyatı:

 • Nootropil 800 mg 30 tablet fiyatı: 44.47 TL
 • Nootropil 1 gr 12 ampül fiyatı: 49.33 TL
 • Nootropil Şurup 200 ml fiyatı: 39.33 TL
 • Nootropil 1200 mg 40 tablet fiyatı: 24.25 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Nootropil ilacı yan etkileri nelerdir biliyor musunuz? Bu yan etkileri bilmek sizin hayati bir tehlike geçirmenizi önleyecek derecededir. Bu nedenle ilacınızı kullanmadan önce ilaç prospektüsünü detaylı bir şekilde okumanızı öneririz. Peki, yan etkileri nelerdir? Her olaya ve duruma aşırı hassasiyet / duyarlılık göstermek, Epilepsinin artması, Anafilaktoid reaksiyon, Koordine hareket bozukluğu, Sinirlilik, Aşırı hareketlilik, Anksiyete (kaygı), Depresyon, Konfüzyon (zihin karışıklığı), Mide bulantısı, Kurdeşen, Kusma ve baş dönmesi şikayetleri durumunda en yakın bir sağlık kuruluşuna gitmeniz uygun olacaktır.

Nootropil ilacı etkisini her kişiye göre farklı zamanlarda gösterebilmektedir. Kimi kişilerde 2 günde gösterebilirken kimi kişilerde 5 günde etki gösterebilmektedir. Hatta daha da uzun zaman zarfında etki gösterme ihtimali de bulunmaktadır.

Nootropil ilacı, kişilerde var olan zihinsel aktivitelerin aksamaya uğraması sonucunda kullanılmaktadır. Bu zihinsel aktivite aksaması ne demektir? Dikkat eksikliği, araç kullanabilme becerisindeki eksilmeler, hafıza kaybı ve zihin karmaşası gibi psiko-organik sendromların belirtilerine etken olabilecek bir ilaçtır. Bunlar dışında baş dönmesi ve denge problemleri ile ilişkili durumlarda, ani kas kasılmaları durumunda, çocuklarda konuşma terapisi ve disleksi sorunlarının tedavisinde kullanılır.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap