Miller Bira Fiyatı ve Alkol Oranı Nedir? **2024 • Güncel Fiyatlar

Miller Bira Fiyatı ve Alkol Oranı Nedir?

71 / 100

Bira Nedir?

Bira, Türkiye başta olmak üzere dünyada sudan sonra en çok tüketilen bir içecektir. Biranın tarihinde çok büyük bir geçmiş yatmaktadır. Bir rivayete göre M.Ö. 10.000’li yılları zamanında, buğday çorbasını mayalama esnasında bulunduğu bilinmektedir. Çoğu kişinin bildiği üzere bira üretiminde genel olarak arpa kullanılıyor olsa da pirinç, mısır ve buğday ile üretilen bira çeşitlerinin de olduğu bilinmektedir.

miller bira fiyatları

miller bira fiyatları

Miller Bira Nedir ve Miller Bira Tarihçesi

Miller bira, dünyanın ilk düşük kalorili birası olması özelliği ile yaklaşık olarak 145 yıldır aralıksız üretmektedir. Nereden baksanız yılda en az 44 milyon fıçı birayı da satmaktadırlar.

Miller bira, 1855 yılında Milwaukee Wisconsin’de kurulan ve Frederick Miller tarafından oluşturulan Miller Brewing Company şirketi üzerinde günümüzde gıda grubu olan Philip Morris’in bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Miller birayı, alınan son haberlere göre Anadolu  Grubu bünyesinde barınan Efes İçecek firması tarafından, Amerikan ‘‘Miller Genuine Draft’’ birasını Türkiye’de üretmeye karar vermiştir. Türkiye’de Erciyes Biracılık tarafından üretilmesi düşünülen Miller Genuine Draft birasının lisans anlaşması ise Efes İçecek Grubu ve Miller Brewing Company şirketleri arasında imzalanmış durumdadır.

Miller Genuine Draft’ın pazarlaması başta olmak üzere dağıtım ve satışını da Efes İçecek Grubu’nun gerçekleştirmesi planlanmaktadır. Yaklaşık olarak 100 farklı ülkede Miller bira ürünlerini satan bu Miller Brewing Company, dünya üzerindeki üçüncü büyük biracılık kuruluşu olarak bilinmektedir. Anadolu Grubu’nun yaptığı açıklamalara göre, Miller Genuine Draft’ın soğuk filtre edilmiş, serinletici bir bira olduğu ve ABD bira pazarında bilinen en popüler markaların içerisinde ikinci sırada Miller’in yer aldığı belirtilmektedir.

Miller Bira Nerenin?

1855 yılında Frederick Miller tarafından Milwaukee Wisconsin’de kurulan içecek firması Miller Brewing Company, bir Amerika birasıdır. Miller bira halk arasında Amerikan birası olarak da bilinen ve bira sevenler tarafından beğenilerek içilen bir biradır.

miller fiyatları

miller fiyatları

 

Miller Bira Çeşitleri Nelerdir? (Nisan 2024)

Miller bira; Miller Genuine Draft, Colt Filtered tekniği ile üretilen ilk biradır. “Colt filtered” üretim boyunca her türlü sıcaklıktan uzak durmasını sağlayan üretim tekniğidir.

Miller bira çeşitleri çok fazla olmakla birlikte içeriğinde glikoz şurubu değil de, maltoz şurubu içermesi ile de tercih sebebi olmaktadır.

 

Miller Bira Fiyatları Nedir? (Nisan 2024)

Ürün Fiyatı

33’lük depozitosuz Miller Bira Fiyatı

10,50 TL

50’lik depozitosuz Miller Şişe Bira Fiyatı

12,50 TL

50’lik Miller kutu bira Fiyatı

12,50 TL

 

Miller Bira Alkol Oranı Kaçtır? (Nisan 2024)

Miller bira alkol oranı Miller’in Genuine Draft (0.33’lük) çeşidindeki alkol oranı %4.7’dir ve yaklaşık olarak 4 derece sıcaklıkta içilmesi bira sevenlerce ve Miller tarafından önerilir.

 

Miller Bira Kaç Kalori?

Biradan vazgeçemeyenler için üretilmiş olan Miller birada, tüm bira sevenlerin tüketebileceği kıvamda olan biralardan sadece bir tanesidir. Kalori hesabını iyi tutan birisi, günlük bira dozuna dikkat etmelidir.

Miller biradaki şişe oranına göre kalori hesabına bakacak olursak:

 

  • 1 şişe Miller Lite bira – 96 kalori,
  • 1 şişe Miller Genuine Draft Lite bira – 110 kalori
  • 1 şişe Miller Genuine Draft bira – 143 kalori
  • 1 şişe Miller High Life bira –  156 kalori

 

Genel olarak hesaplayacak olursak eğer: 1şişe Miller Biranın her 100 ml’si sizin vücudunuzda kalori olarak 45 kcal kadar bir değerde yer alırken; karbonhidrat bakımından da 3 g karbonhidrat vücudunuza girmiş olurken yağ ve protein olarak sizde herhangi bir etki yaratmaz.

Sıkça Sorulan Sorular

1855 yılında Frederick Miller tarafından Milwaukee Wisconsin'de kurulan içecek firması Miller Brewing Company, bir Amerika birasıdır. Miller bira halk arasında Amerikan birası olarak da bilinen ve bira sevenler tarafından beğenilerek içilen bir biradır.

Miller bira; Miller Genuine Draft, Colt Filtered tekniği ile üretilen ilk biradır. “Colt filtered” üretim boyunca her türlü sıcaklıktan uzak durmasını sağlayan üretim tekniğidir.   Miller bira çeşitleri çok fazla olmakla birlikte içeriğinde glikoz şurubu değil de, maltoz şurubu içermesi ile de tercih sebebi olmaktadır.

Biradan vazgeçemeyenler için üretilmiş olan Miller birada, tüm bira sevenlerin tüketebileceği kıvamda olan biralardan sadece bir tanesidir. Kalori hesabını iyi tutan birisi, günlük bira dozuna dikkat etmelidir.    Miller biradaki şişe oranına göre kalori hesabına bakacak olursak: 1 şişe Miller Lite bira – 96 kalori, 1 şişe Miller Genuine Draft Lite bira – 110 kalori 1 şişe Miller Genuine Draft bira – 143 kalori 1 şişe Miller High Life bira –  156 kalori


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap