Levotiron 100 mg Fiyatı {2024} • Güncel Fiyatlar

Levotiron 100 mg Fiyatı

83 / 100

Levotiron İlacı Nedir? | Levotiron İlacı Zayıflatır Mı? (2024)

Levotiron ilacı hormonsal rahatsızlıklarda kullanılan birebir ilaçlardandır. Türkiye’nin en büyük ilaç firmalarından birisi olan Abdi İbrahim tarafından üretilmektedir. Tiroid bezleri üzerinde var olan rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu kişilere yapay tiroid hormonu takviyesi yapılmasında iş görür.

Çeşitli mcg dozlarında tablet formu bulunmaktadır. Hastanın tiroit değerine göre uzman bir doktor tarafından en uygun doz reçete edilir. Ayrıca bu reçete edilen ilacın da düzenli bir kontrolü yapılması gerekmektedir. Takibi yapılan hastalığın kronikleşmemesi adına 3 ya da 6 ayda bir yeniden değerlendirilmesi yapılır.

Levotiron fiyatı

Levotiron fiyatı

Tiroit sorunu yaşayan kişilerde daha çok kilo problemi, yorgunluk, sinirlilik, uykusuzluk ve dikkatsizlik durumlarını gözlemleyebiliriz. Özellikle metabolik açıdan büyük bir sorun olan tiroit hormonu kilo vermede de Levotiron ilacı yardımcıdır.

Zayıflamak için Levotiron mucizesi diye bir şeyden tamamen bahsetmek yanlış olur. Bu iki kavramı birbiriyle direkt olarak ilişkilendiremeyiz. Evet, dolaylı yollardan kesinlikle zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Ancak belli kurallar dâhilinde olduğunu belirtmek isteriz.

 1. Doktor takibinde düzenli kullanım,
 2. Düzenli egzersiz ve su tüketimi,
 3. Diğer hormonal ve kan değerleri takibi,
 4. Düzenli uyku alımı sağlamak
 5. Stres ortamından uzak durmak tiroit hormonuna ve dolayısıyla metabolizmaya etki edeceği için zayıflamada da etkili olacaktır.

Levotiron Nedir?| Ne İşe Yarar? (2024)

Levotiron ilacı, tiroit bezi istenilen aktivitenin altında çalıştığında kullanılan bir takviye ilacıdır.

 • İyi huylu guatr sorununu tedavi etmek,
 • Yetersiz düzeyde çalışan tiroit hormonunu doğal yani olması gereken değere ulaştırmak,
 • Tiroit hormonunun işlevini yeniden yerine getirmesi,
 • Cerrahi işlemlerin ardından guatrın nüksetmesini önlemek,
 • Tiroid kanseri olduğu tespit edilen hastalarda tümörün büyümesini baskılamak adına Levotiron 50 mg kullanılmaktadır.

Levotiron hapının 25 – 50 – 75 ve 100 mikrogram dozları bulunmaktadır. Bu ilaç sadece tiroit ya da guatra birebir etki için kullanılmasıyla kalmamaktadır. Bunlar dışında hormonların aşırı düzeyde üretimi antitiroid ilaçlarla tedavi edilmesi nedeniyle tiroid hormon düzeylerini dengelemek amacıyla da kullanılmaktadır.

Bilinmesi gereken bir detay var ki Levotiron 100 mikrogram ne için kullanılır? 100 mcg dozu tiroit fonksiyonunuzu test etmek için doktorlar tarafından kullanmanız önerilebilir.

Levotiron İlacı Kullanımı Nasıldır? (2024)

Levotiron ilacı kullanımı da en az ne işe yaradığı kadar da önem taşımaktadır. Bu tarz hormonal ilaçların kullanımı düzenli kullanım gerekmektedir. En önemlisi de doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda kullanmanızdır.

Genellikle sabahları aç karnına tek doz halinde kullanımı sağlanmaktadır. İlacı kullandıktan en az yarım saat sonrasında kahvaltınızı yapabilirsiniz. Elbette ki her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da farklı durumlar söz konusu olabilir. Levotiron 25 yan etkileri dahi görülebilir. Bu gibi durumlara sebebiyet vermemek adına kullanma talimatını iyi okumalı ve doktorunuzun talimatlarına uymalısınız.

Levotiron İlacı Yan Etkileri (2024)

Levotiron 75 mg ilacı üzerinden de yan etkileri görebilirsiniz. Her kişinin bireysel farklılıkları bulunmaktadır. Dolayısıyla bu farklılıklar yan etkilere, alerjilere ve benzeri durumlara yol açabilir. Öncelikle bu gibi durumlarda ilk olarak hemen bir sağlık kuruluşuna gitmenizi öneririz.

Levotiron 25 diğer dozlara göre daha az yan etki gösterdiği gibi yine kişiye göre değişik durumlarla da karşılaşılabilir. Peki, bu yan etkiler nelerdir gelin hep birlikte inceleyelim.

 1. Endokrin hastalıkları üzerinde yan etkiler yaratabilir: Hipertiroidizm ve adet bozuklukları yaşanabilir.
 2. Sinir sistemi hastalıkları; baş ağrısı, kafa içinde basınç artışı ve buna benzer hissiyat, titreme, huzursuzluk, uykusuzluk yaşanabilir.
 3. Kardiyak hastalıkları: Kalp ritim bozuklukları, kalp atım bozukluğu / çarpıntı ve kalp sıkışması oluşabilir.
 4. Gastrointestinal hastalıkları olan ishal ve kusma görülebilir.
 5. Deri ve deri altı doku hastalıkları adı altında aşırı terleme durumları yaşanabilir.
 6. Kas – iskelet bozuklukları, bağ doku ve kemik hastalıkları sorunlarına Levotiron ilacı sebep olabilir: Kas zayıflığı ve kas spazmı gibi…
 7. Genel bozukluklar ve uygulama bölgesine ilişkin hastalıkları: al basması, ateş
 8. Farklı bir yan etki durumu ise kontrol edilemeyen kilo kaybı durumudur.

Yukarıda saydığımız yan etkilerden herhangi biri dahi görülürse acilen doktorunuza başvurmalısınız. Böyle durumlarda ilaç tedavinize ara verebilir ya da yan etkileriniz düzelinceye dek ilacınızın dozu azaltılabilir.

Levotiron Bakanlık Tarafından Yasaklandı Mı? (2024)

Bakanlık 3 ilacın (Levotiron Tablet 100 mg, Karazepin Tablet 400 mg 30 ve Danitrin Fort Tablet) geri çekilmesine karar verdiği haberleri gündem olmuştur.

Bu ilaçların geri çekilmesinin temel nedeni ise kişilerde tehlike arz etmesi açıklaması yapılmıştır. Ancak bilinmesi gereken bir detay var ki; Guatr gibi rahatsızlıkların tedavisinde reçete edilen bir ilaç olduğundan dolayı herhangi bir yasak söz konusu değildir.

Levotiron İlacı Fiyatları (2024)

Levotiron ilacı için en güncel fiyat listesine bizimle ulaşabilirsiniz. Çeşitli miligramlarda çeşitli dozlarda kullanılan bu ilacın kullanımı da çok sıktır. Özellikle Levotiron 100 mg fiyat merak edilenlerdendir. Peki, bu çok sık kullanılan tiroit ilacının fiyatı nedir?

 • Levotiron 100 mcg 100 tablet fiyatı: 17.87 TL
 • Levotiron 75 mcg 100 tablet fiyatı: 12.34 TL
 • Levotiron 50 mcg 100 tablet fiyatı: 11.77 TL
 • Levotiron 25 mcg 100 tablet fiyatı: 8.12 TL
Sıkça Sorulan Sorular

Bakanlık 3 ilacın (Levotiron Tablet 100 mg, Karazepin Tablet 400 mg 30 ve Danitrin Fort Tablet) geri çekilmesine karar verdiği haberleri gündem olmuştur. Bu ilaçların geri çekilmesinin temel nedeni ise kişilerde tehlike arz etmesi açıklaması yapılmıştır. Ancak bilinmesi gereken bir detay var ki; Guatr gibi rahatsızlıkların tedavisinde reçete edilen bir ilaç olduğundan dolayı herhangi bir yasak söz konusu değildir.

Levotiron ilacı üzerinden de yan etkileri görebilirsiniz. Her kişinin bireysel farklılıkları bulunmaktadır. Dolayısıyla bu farklılıklar yan etkilere, alerjilere ve benzeri durumlara yol açabilir. Öncelikle bu gibi durumlarda ilk olarak hemen bir sağlık kuruluşuna gitmenizi öneririz. Levotiron 25 diğer dozlara göre daha az yan etki gösterdiği gibi yine kişiye göre değişik durumlarla da karşılaşılabilir. Peki, bu yan etkiler nelerdir gelin hep birlikte inceleyelim.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap