Japonya'da suya düşen kürede ne var?

Japonya’da suya düşen kürede ne var?

72 / 100

Japonya’da karaya vuran büyük bir metal top yerel halkı şaşırtmış ve birçok spekülasyona yol açmış durumda.

Yetkililer henüz ne olduğunu söylemiş değil. Ne polis ne de bomba imha ekibi soruşturma için gönderilmedi. Ancak bilinen şey boş olduğu ve bir tehdit olmadığıdır. Birçoğu bunun bir tür şamandıra olduğundan şüpheleniyor. Kıyı kenti Betmavera üzerindeki buluntu, yerel halk tarafından “Godzilla yumurtası”, “çapa şamandırası” ve “uzay dışı” olarak adlandırıldı.

Japon yayıncı Betmavera, Enshuhama Sahilinde yaklaşık 1,5 m (4,9 ft) çapında gibi görünen paslı bir metal topa bakan iki yetkilinin görüntülerini gösterdi. Sahilde garip bir şey fark ettikten sonra polise haber veren bir yerel tarafından bulundu.

Japonya'da suya düşen kürede ne var?

Yetkililer bölgeyi kordon altına aldı ve tesisin güvenli olduğunu doğrulamak dışında hiçbir şey göstermeden röntgen çekti. Sahildeki bir koşucu, yerel basına, topun uzun süredir orada olduğu için kargaşaya şaşırdığını söyledi. NHK, “Zorlamaya çalıştım ama işe yaramadı” dedi. Yerel makamlar, durumun yakında çözüleceğini söylüyor.

Bu tür bir arama normalde şüphe uyandırmayabilir, ancak ABD’nin bu ayın başlarında şüpheli bir Çin casus balonunu düşürmesinden bu yana tanımlanamayan nesneler hakkındaki genel gerginliğin ortasında geliyor. Japonya Çarşamba günü, 2019’dan bu yana gökyüzünde en az üç kez tespit edilen şüpheli Betmavera giriş balonlarıyla ilgili Çin’le ayrı ayrı endişelerini dile getirdi. İddialar ilk kez geçen hafta gündeme geldi. Pekin casusluk iddialarını reddetti. İki ülkenin savunma bakanları, dört yıl aradan sonra ilk üst düzey ikili güvenlik diyaloğu için Çarşamba günü bir araya geldi. İki taraf, bu baharda bir iletişim hattı kurmak için çalışma konusunda anlaştılar.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap