**2024** Jagermeister Likör Fiyatları • Güncel Fiyatlar

Jagermeister Likör Fiyatları

72 / 100

Gece hayatının vazgeçilmez likörlerinden birisi olan Jagermeister, Alman üretimi geleneksel Kräuterlikör olarak isimlendirilen likör türlerinden birisidir. “Yagermayster” olarak söylenilen likör, tüketici kişiler tarafından çoğunlukla “Jager” olarak kısa şekli ile telaffuz etmektedirler.

İlk üretimi 1935 senesinde gerçekleştirilen Jagermeister likörün üretim firması, Mast – Jagermeister AG’dir. Almanya’nın Braunschweig’te üretimi yapılan içkinin içerisinde kimi kişiler tarafından geyik ve dağ keçisi olduğu söylenmektedir. Elbette ki bunun bir efsane olduğunu unutmamak gerekir.

İlk kez Almanlar tarafından üretimi yapılmış olan içkinin içeriğinde yaklaşık olarak 70 küsur birbirinden farklı bitki ve baharat çeşidi kullanılarak elde edilen bir karışım olan Jagermeister likör, aynı zamanda yiyeceklerin sindirimine de yardımcı olmaktadır. Özellikle de mide rahatsızlıklarını giderdiği konusuyla kullanımı daha da artmış ve bir ün kazanmıştır.

Jagermeister Likör Fiyatları

Jagermeister Likör Fiyatları

Pek çok bitki ve baharattan elde edilen bu karışımdaki bitkiler ve baharatlar 2 ya da 3 gün boyunca suda bekletilir. Bu sayede bitkiler yumuşamış olur ve özü çıkar. Daha sonra elde edilen bu karışım süzülür ve nereden baksanız 1 yıl gibi bir süre boyunca meşe fıçılarında bekletilir. Bu süre sonunda bir kez daha süzülecek olan içki; alkol, su, şeker ve karamel ile karıştırılacaktır.

Sirke üretim fabrikasında Jagermeister alkollü içeceğinin üretildiği çok az kişi bilmektedir. Firma bu nedenden kaynaklı olarak daha iyi kıvamda, daha iyi fermente olmuş bir içki ile karşımıza çıkmaktadır. Sizler de evlerinizde kendi Jagermeister içkinizi hazırlayabilirsiniz. Fakat dikkat edilecek nokta; sinek ve eşek arıları bu içkiyi oldukça sevmektedir.

Almanların 1935 senesinde mide rahatsızlıklarına iyi gelen Jagermeister içkisi çok fazla bitki ve baharat içermesi ile mideye zarar vermek yerine tam tersi şifa vermektedir. Hafif bir içecek olması başka hafif yiyecekler ile birleştirince daha hoş ve keyifli tatlar sunabilmektedir.

Jagermeister likör Migros, Carrefour ve Metro market gibi büyük süpermarketlerde satışı bulunabilmektedir. Tekel büfe ve bakkal gibi küçük satış yerlerinde ise bulunması daha zordur.

Jagermeister Çeşitleri (Mayıs 2024)

Jagermeister, shot kıvamında içilen bu alkollü içeceğin tadını öksürüp şurubuna benzeten tadımcıların olduğu bilinmektedir. Elbette ki her kişinin ağız tadı ve arzusu farklı olabilmektedir. Alman içkisi olduğu için Alman tarzı alkol kullanımı yaygındır. Jagermeister ve birayı ortak kullanarak tüketimi de mevcuttur.

Kendisinin tek tip bir çeşidi olmasına karşılık farklı tarifler ile sizler de çeşit ve farklı tatlara sahip olabilirsiniz. Jager Energy, Jagerbomb, Jagermeister Fresh Orange, Jager Shot, Jager Tonic, Beer & Deer, Berlin Mule, Meistertini, Jager Bomb Train, Jagermeister Hunter’s Tea ve Jagermeister Cut tarifleriyle yeni tatlara hazır olun!

Jagermeister Alkol Oranı (Mayıs 2024)

Kendine özgü lezzeti ve şifaları ile alkol kullanıcılarının vazgeçilmezi Jagermeister’in kokteyl içkisi olarak kullanıldığını da unutmamak gerekir. Koyu kahverengi bir görünüme sahip olan bu alkollü içeceğin alkol oranı %35 ve %40 arasında değişebilmektedir.

Jagermeister Fiyatları (Mayıs 2024)

35 lik Jagermeister Fiyatı

135,00 ₺

70 lik Jagermeister Fiyatı

240,00 ₺

100 lük Jagermeister Fiyatı

340,00 ₺

Bazı aranma kelimeleri:Jagermeister neyle içilir,Jagermeister Fiyat 2021,Jagermeister faydaları,Jagermeister alkol oranı,Jagermeister ekşi,Jagermeister fiyat Kıbrıs,Alkol fiyatları,Jagermeister Nedirjager

Sıkça Sorulan Sorular

Gece hayatının vazgeçilmez likörlerinden birisi olan Jagermeister, Alman üretimi geleneksel Kräuterlikör olarak isimlendirilen likör türlerinden birisidir. “Yagermayster” olarak söylenilen likör, tüketici kişiler tarafından çoğunlukla “Jager” olarak kısa şekli ile telaffuz etmektedirler. İlk üretimi 1935 senesinde gerçekleştirilen Jagermeister likörün üretim firması, Mast – Jagermeister AG’dir. Almanya’nın Braunschweig’te üretimi yapılan içkinin içerisinde kimi kişiler tarafından geyik ve dağ keçisi olduğu söylenmektedir. Elbette ki bunun bir efsane olduğunu unutmamak gerekir.

Jagermeister, shot kıvamında içilen bu alkollü içeceğin tadını öksürüp şurubuna benzeten tadımcıların olduğu bilinmektedir. Elbette ki her kişinin ağız tadı ve arzusu farklı olabilmektedir. Alman içkisi olduğu için Alman tarzı alkol kullanımı yaygındır. Jagermeister ve birayı ortak kullanarak tüketimi de mevcuttur. Kendisinin tek tip bir çeşidi olmasına karşılık farklı tarifler ile sizler de çeşit ve farklı tatlara sahip olabilirsiniz. Jager Energy, Jagerbomb, Jagermeister Fresh Orange, Jager Shot, Jager Tonic, Beer & Deer, Berlin Mule, Meistertini, Jager Bomb Train, Jagermeister Hunter’s Tea ve Jagermeister Cut tarifleriyle yeni tatlara hazır olun!

Kendine özgü lezzeti ve şifaları ile alkol kullanıcılarının vazgeçilmezi Jagermeister’in kokteyl içkisi olarak kullanıldığını da unutmamak gerekir. Koyu kahverengi bir görünüme sahip olan bu alkollü içeceğin alkol oranı %35 ve %40 arasında değişebilmektedir.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap