İnstagram Reklamlarına Nasıl Para Ödenir? 2024 • Güncel Fiyatlar

İnstagram Reklamlarına Nasıl Para Ödenir?

22 / 100

Instagram Reklam Parası Ödeme Nasıl Olur?, Instagram Reklam Ücreti Kaç TL?, İnstagram Reklamlarına Nasıl Para Ödenir?, Detaylar yazımızda…

İnstagram Reklamlarına Nasıl Para Ödenir?

Instagram hesabınızda reklam vermek için ilk olarak profesyonel hesaba geçmeniz gerekiyor. Hangi gönderilerin ne amaçla yayınlanacağına ve hangi hedef kitlesine hitap edeceğine karar vermelisiniz.

Kampanya sürenizin ve kampanya bütçenizin ne kadar olacağını belirleyin. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra reklamınız Instagram hesabınız üzerinden yayınlayarak ürünlerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Instagram ile yayınlayacağınız reklamların ödemesini yapmak için:

  • Profilinizde sağ üstte yer alan Ayarlar sekmesine girin;
  • İşletme butonuna basın;
  • Reklam Ödemelerine tıklayın;
  • Ödeme Yöntemine basarak belirlediğiniz bir ödeme şeklini seçin;

Ödemelerinizin zamanında yapılmaması durumunda Instagram reklamlarınızı siz ödeme yapana kadar durdurabilir. Ödemeniz yapılana kadar reklamlarınız askıda bekler. Sosyal medya kullanıcılarına yapacağınız satışları geciktirmemek için ödemelerinizi düzenli yapmalısınız. Gönderilerinizin etkileşimi Instagram’da daha fazla tanınmanızı sağlayacaktır. Instagram beğeni satın al seçeneği ile etkileşiminizi artırabilir Popigram.com’ dan 4,99 TL’den başlayan fiyatlar ile beğeni paketlerini satın alabilirsiniz.

Instagram Reklam Parası Ödenmezse Ne Olur?

Ödemelerinizi zamanında gerçekleştirmezseniz yayınladığınız reklamların gösterimi durdurulur ve reklam hesabınız Instagram tarafından kapatılır. Reklamlarınız ödemelerden dolayı durdurulduysa ödeme işleminiz gerçekleşene kadar ekstra bir ödeme alınmayacaktır.

Ödemelerinizi zamanında yapmanız ve reklamlarınızın yayınlanması ürün tanıtımınızı artıracaktır. Ürün anıtımınız arttığında satışlarınız ve karlılık oranınız da yükselecektir. Profesyonel hesaplarınızdaki takipçi sayısının artması etkileşiminizi ve satış rakamlarınızı yükseltir. Gerçek ve Türk beğeni satın al alternatifi ile beğenilerinizi hızla artırabilir gönderilerinizin etkileşimini yükseltebilirsiniz.

Instagram Reklam Ücreti Ne Kadar?

Instagram aracılığı ile yayınlayacağınız reklamların fiyatı hedef kitlesi ve sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Ücretler tıklanma başına 0,20 TL ile 5 TL arasında bir maliyete sahiptir.

Instagram’da Reklam Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Business Manager hesabız ile Instagram hesabınızı bağlamalı Power Editor alanında reklamınızı oluşturmalısınız. Bütçenizi ve Audence kısmından hedef kitlenizi belirleyin. Yerleştirme kısmından reklamınızı verme işlemini tamamlayın. Reklam içeriklerinizin daha fazla etkileşim alması için takipçi, yorum, kaydetme, profil ziyareti, izlenme ve beğeni satın al seçeneklerine Popigram.com adresinde yer alan Instagram panelinden ulaşabilir bütçenize uygun olan paketleri güvenle satın alabilirsiniz.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap