Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024 • Güncel Fiyatlar

Ertesi Gün Hapı Fiyatı

78 / 100

Ertesi Gün Hapı Nedir? (Temmuz 2024)

Acil kontrasepsiyon hapı olarak da tanımlanan ertesi gün hapı, istenmedik hamilelikler ile karşılaşmamak adına önleyici bir hap çeşididir. İlişki sırasında korunma yollarının ihmal edildiği veya riskli hamilelikler ile karşılaşmak istemeyen kadınların sıklıkla kullandığı bir haptır.

Adından da anlaşılacağı gibi ertesi gün hapı, hamilelik önleme sürecinde ikincil bir etkendir. İlişki esnasında kontrolün elden çıktığı ya da unutulduğu zamanlardan sonraki süreçte kullanılmaktadır. Pratik bir şekilde etki etmesi nedeniyle acil doğum kontrolü sağlamaktadır.

Ertesi gün hapları, hızlı bir şekilde etki yaratması amacıyla kullanıldığı için kadınlarda adet düzensizlikleri, kaygı ve stres durumları yaratabilmektedir. Bu haplar, yüksek oranda sentetik progesteron hormonu yaratmak için uyarılan reseptörlerin durmasını sağlayan çeşitli katkı maddeleri içermektedir.

Ertesi Gün Hapı Ne Zaman Kullanılır? (Temmuz 2024)

Ertesi gün hapları genellikle korunmasız bir şekilde girilen cinsel ilişkilerin ardından istenmeyen gebelikleri engellemek adına kullanılır. Hapın en etkin olduğu zamanlar cinsel ilişkiden sonraki 72 saat içerisidir. 72 saatten daha fazla zaman dilimleri için etkinlik derecesi ciddi azalmalar göstermektedir.

Ertesi gün hapını 72 saat sonrasında olası kullanımlarda, çoktan var olmuş olan embriyonun yok olmasına neden olamaz. Bunun için yalnızca progesteron içeren haplar yumurtlamayı engelleyerek gebelik oluşumunun önüne geçebilmektedir. Ancak her iki hormonu birden içeren hapların yumurtlamayı ve embriyonun rahime yerleşmesini engellemektedir.

ertesi gün hapı fiyatları 2021

ertesi gün hapı fiyatları 2021

Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır? (Temmuz 2024)

Ertesi gün hapı isminden dolayı bazı kişilerde yanıltmalara sebep olabilmektedir. Bu tarz hapların cinsel ilişkiden 12 saat sonra alındığında genellikle %90 gibi bir oranda etki ettikleri bilinmektedir. Ancak 72 saate yaklaşan zaman dilimlerinde etkinin %58 oranına düştüğü söylenebilir.

Ertesi gün hapı, kadınlar tarafından ağız yolu ile alınmaktadır. Her marka hapın kendine özel kullanım düzenleri ve miktarları bulunmaktadır. Her hap çeşidinde olduğu gibi bu hapın da yanlış veya fazla kullanımı sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

Ertesi gün hapı, çok fazla kullanılınca gebelik önleme oranını arttırmamaktadır. Her marka hapın kendine ait olan prospektüsünü okumakta her zaman fayda vardır. Bu yanlış kanıdan vazgeçmek önemlidir.

Ertesi Gün Hapı Ne İşe Yarar? (Temmuz 2024)

Ertesi gün hapı korunmasız bir şekilde girilen ilişkilerden sonra kadınların kullandığı bir hap türüdür. Doğum kontrol hapları gibi düzenli bir kullanım gerektirmeyen bu haplar, acil durumlarda kullanılması gerekçesiyle etkisinin yoğun olduğu kimyasal maddelerden yapılmıştır.

Cinsel ilişki sonrasında oluşabilecek gebelikleri engellemek için kadınlar çeşitli haplar kullanır. Bunlardan bir tanesi de ertesi gün hapıdır. İlaçta yüksek dozda progesteron hormonu yer almaktadır. Böylelikle yumurtanın sperm ile döllenme oranı azaltılır. Ayrıca çoktan döllenmiş olan yumurtanın da rahim içine tutunmasını engeller. Bu sayede gebelik oluşumunu önlenmiş olur

Ertesi Gün Hapı Fiyatı Ne Kadar? (Temmuz 2024)

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2023

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2023

Ertesi gün hapları yüksek oranda hormon içeren, hamilelik olasılığını azaltmak adına kadınlar tarafından kullanılmaktadır. İlk 72 saat içerisinde en iyi etkiyi gösteren ertesi gün hapı fiyatı ne kadar olduğu ise tartışılır bir konudur. Her markanın kendine ait etki düzeyleri ve buna bağlı olarak fiyatlandırmaları bulunmaktadır. 100 – 200 TL gibi fiyat aralıklarında bu hapları bulmak mümkündür.

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı Ne Kadar? (Temmuz 2024)

Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı diğer ürünlere göre ülkemizde en çok tüketilen acil doğum kontrol haplarındandır. Ella fiyatı 2023 yılında yeniden güncellenmiştir. İçeriğinde ulipristal Asetat olan bu hapın fiyatı 169,5 TL’dir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Fiyatı Ne Kadar? (Temmuz 2024)

Norlevo ertesi gün hapı, eczanelerde en çok satan haplardan bir tanesi olan Norlevo ertesi gün hapı fiyatı ne kadar olduğu kadınların aklını oldukça kurcalamaktadır. Bunun nedeni son derece etkili bir ürün olmasıdır. Norlevo fiyatı 2023 senesi içerisinde 2 tablet halinde 159 TL olarak belirlenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Yüksek oranda hormon içeren bu haplar, hamilelik olasılığını azaltmak adına kadınlar tarafından kullanılmaktadır. İlk 72 saat içerisinde en iyi etkiyi gösteren ertesi gün hapı fiyatı ne kadar olduğu ise tartışılır bir konudur. Her markanın kendine ait etki düzeyleri ve buna bağlı olarak fiyatlandırmaları bulunmaktadır. 60 – 100 TL gibi fiyat aralıklarında bu hapları bulmak mümkündür.

Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı diğer ürünlere göre ülkemizde en çok tüketilen acil doğum kontrol haplarındandır. Ella fiyatı 2021 yılında yeniden güncellenmiştir. İçeriğinde ulipristal Asetat olan bu hapın fiyatı 112,62 TL’dir.

Eczanelerde en çok satan haplardan bir tanesi olan Norlevo ertesi gün hapı fiyatı ne kadar olduğu kadınların aklını oldukça kurcalamaktadır. Bunun nedeni son derece etkili bir ürün olmasıdır. Norlevo fiyatı 2021 senesi içerisinde 2 tablet halinde 59 TL olarak belirlenmiştir.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap