Colchicum Dispert 0.5 mg Fiyatı [2024] • Güncel Fiyatlar

Colchicum Dispert 0.5 mg Fiyatı

81 / 100

Colchicum Dispert İlaç 0.5 mg Ne İşe Yarar? (Mayıs 2024)

Colchicum Dispert ilacı yuvarlak bir film tablet içerisinde bulunan kırmızı renkte haptır. Kolşisin etken maddesini içerisinde barındıran ilaç, ciddi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Birbirinden farklı bulguların tedaisinde kullanılabilen Colchicum Dispert, reçeteli bir şekilde satılmaktadır. Aynı zamanda kişilerin hastalıklarına göre şekillenen bir kullanım şeması vardır. Bu nedenledir ki hasta, uzman bir hekim tarafından muayene edilmelidir. Ardından bu doğrultuda reçete edilen ilacın kullanımı gerçekleşmelidir.

İlacın kortizonlu olup olmadığı, ne için kullanıldığı ya da hangi hastalıkla mücadelede kullanıldığı ve yan etkileri nelerdir merak edilmektedir. Bunun yanında elbette ki fiyatı da merak konusudur. O zaman gelin hep beraber bu sorulara cevap bulalım.

Colchicum Dispert Ne İçin Kullanılır? (Mayıs 2024)

Colchicum Dispert ilacı, ilk olarak akut ve kronik gut hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca kalıtsal bir hastalık olan Akdeniz Humması hastalığında da kullanılır. Bu hastalıkta karın – eklem ağrısı, şişlik ve ateşli nöbetler görülmektedir.

Colchicum Dispert İlaç 0.5 mg Fiyatı

Colchicum Dispert İlaç 0.5 mg Fiyatı

Yukarıda saydıklarımızın dışında Profılaksi tedavisinde kullanılır. Böylelikle hastalığın oluşumunu ya da ilerlemesini önlenmeye çalışılır. Behçet hastalığı gibi yoğun bir bulgu gösteren hastalıkta da kullanılır. Ağızda ve cinsel bölgede ağrılı yaraların oluşmasında, göz problemlerinde, derideki farklı bulgular neticesinde vücut kendi hücrelerine karşı antikor oluşturur. Bunun sonucunda da Behçet hastalığı meydana gelir.

Colchicum Dispert ilacının kullanım alanları oldukça fazla. Birbirinden farklı birçok hastalığa karşı kullanımda son derece etkilidir. Peki, bu ilaçta kortizon bulunmakta mı?

Colchicum Dispert Kortizonlu Mu? (Mayıs 2024)

Colchicum Dispert ilacı steroid içermez ve bu nedenle de kortizon etkili değildir. Colchicum kullanım endikasyonları; akut ve kronik gut hastalığı, kalıtsal bir hastalık olan Akdeniz Ateşi tedavisi ve Behçet hastalığında kullanılır.

Colchicum Dispert Yan Etkileri Nelerdir? (Mayıs 2024)

İlaç kutusunun içerisinde 50 film tablet blister ambalajda bulunmaktadır. İlacın hasta kullanma talimatını da içeresinde görmeniz mümkündür. Aynı zamanda kutu içerisinde ilaç prospektüsü de vardır. Peki, ilacın yan etkileri nelerdir?

 • Birden başlayan hırıltı bir şekilde nefes alma ve verme,
 • Yüzdeki bazı kısımların şişmesi (göz kapakları, dudaklar)
 • Ciltte döküntü, kaşıntı ve kızarıklık,
 • Şiddetli ishal durumu,
 • Mide bulantısı,
 • Kusma,
 • Karın ağrısı,
 • Felç olmuş gibi his kaybı,
 • Belli bir zaman saç dökülmesi,
 • Ciltteki sarılık,
 • Bedendeki halsizlik,
 • Sindirim sisteminde kanama,
 • Sperm yapısındaki bozukluk,
 • Kas erimesi ve kasılmaların eşliğinde rabdomiyoliz görülmesi yan etkiler olarak düşünülmektedir.

Colchicum Dispert İlacı Fiyatı Nedir? (Mayıs 2024)

Colchicum Dispert ilacı fiyatı 2024 günceliyle sizler için aşağıda yer almaktadır. Ancak bilinmesi gereken bir nokta var ki ilaç fiyatlarında değişikliklerin zamlarla beraber değişiklikler gösterebiliyor oluşudur.

 • Colchicum Dispert 0.5 mg 50 tablet fiyatı: 55.52 TL 2024

Sıkça Sorulan Sorular

Colchicum Dispert ilacı steroid içermez ve bu nedenle de kortizon etkili değildir. Colchicum kullanım endikasyonları; akut ve kronik gut hastalığı, kalıtsal bir hastalık olan Akdeniz Ateşi tedavisi ve Behçet hastalığında kullanılır.

Colchicum Dispert ilacı, ilk olarak akut ve kronik gut hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca kalıtsal bir hastalık olan Akdeniz Humması hastalığında da kullanılır. Bu hastalıkta karın - eklem ağrısı, şişlik ve ateşli nöbetler görülmektedir. Yukarıda saydıklarımızın dışında Profılaksi tedavisinde kullanılır. Böylelikle hastalığın oluşumunu ya da ilerlemesini önlenmeye çalışılır. Behçet hastalığı gibi yoğun bir bulgu gösteren hastalıkta da kullanılır. Ağızda ve cinsel bölgede ağrılı yaraların oluşmasında, göz problemlerinde, derideki farklı bulgular neticesinde vücut kendi hücrelerine karşı antikor oluşturur. Bunun sonucunda da Behçet hastalığı meydana gelir.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap