Avelox İlaç Fiyatı 2024 • Güncel Fiyatlar

Avelox İlaç Fiyatı

20 / 100

Avelox, kırmızı rengi olan oval şekilde tablet halinde satılan antibiyotik grubunda bulunan ilaçtır. Enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaç, bakterileri öldürerek tedavide önemli başarılar sağlar.

Avelox, diğer antibiyotiklere karşı direnci bulunan hastalıklarda da etkilidir. Avelox aşağıda belirttiğimiz enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.

Avelox Ne Zaman Kullanılır?

  • Kronik bronşitin tedavi edilmesi ve aniden atağa geçmesi halinde,
  • Akciğer enfeksiyonu halinde,
  • Akut sinüzit durumunda,
  • Deri ve yumuşak deri enfeksiyonlarında
  • Kadın üreme organlarında meydana gelen enfeksiyonlarda,

İlginizi Çekebilir: APIREKS COLD&FLU İlaç Fiyatı

AVELOX Nasıl Kullanılır?

Avelox reçete ile satılan ilaçlar arasında yer alır. Bunun için doğrudan eczaneye giderek ilacı satın alamazsınız. Doktor muayenesi sonrasında ilacı yazacağı gibi günde ne kadar kullanılması gerektiğini belirtecektir. Aksi bir tavsiyede bulunulmadığı hallerde Alelox günde bir kez kullanılması yeterli olacaktır. Belirlenen dozların aşılmaması ise önemlidir.

İlacın kullanım süresi hastalığın şiddetine göre değişkenlik gösterebilir. Kullanım süresini yine doktor muayenesi sonrasında belirleyecektir.

İlacın genel kullanım süresi aşağıdaki gibidir.

Kronik bronşitte akut alevlenme: 5 gün

Akciğer enfeksiyonu (pnomöni): 10 gün

Akut sinüzit: 7 gün

Komplike olmayan deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında önerilen tedavi süresi: 7 gün

Komplike deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında önerilen ardışık tedavi süresi (damardan uygulamayı takiben ağızdan uygulama): 7-21 gün.

Komplike olmayan pelvik inflamatuar hastalıkta önerilen tedavi süresi: 14 gün

Komplike karın içi organların enfeksiyonlarında önerilen ardışık tedavi (damardan uygulamayı takiben ağızdan uygulama): 5-14 gün.

Klinik olarak uygun olan durumlarda tedaviye intravenöz (damardan) uygulama ile başlanıp, ağızdan tablet uygulaması ile devam edilebilir.

AVELOX İlaç Fiyatı Ne Kadar?

Avelox ilaç fiyatı (Temmuz 2024) 91.62 TL şeklindedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Doktorunuz ayrı bir tavsiyede bulunmadıkça, AVELOX günde bir kez uygulanır. Günde birden fazla kullanılmamalıdır ve bu doz aşılmamalıdır.

Bayer firmasının çıkardığı kutusunda 400 mg moksifloksasin içeren 7 tablet bulunan fluorokinolon grubu geniş spektrumlu bir antibiyotiktir.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap