Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücretleri (2024) • ABD Vize Ücreti • USA

Amerika Birleşik Devletleri Vize Ücretleri

15 / 100

Amerika Birleşik Devletleri yani ABD, dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden birisidir. Her yıl Türkiye’den binlerce kişi ABD vizesi almak için başvuruda bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere en güncel hali ile 2022 Amerika vize ücretleri gibi masraflardan detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Çok uluslu bir devlet olarak bilinen Amerika, 50 eyalete ayrılmış bir devlettir. Başkenti New York olan Amerika, Federal cumhuriyet yönetim sistemi ile yönetilmektedir. Şuan ülkenin başkanı Donald Trump’tır. Her ülkede olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri de hem göçmen hem de turist alan ülkelerden birisidir.

Amerika, her yıl dünyadan milyonlarca kişiye turistik ve göçmen olarak kapılarını açmaktadır. Şuanda yürürlükte ABD için toplam 20 farklı vize türü bulunmaktadır. Bu vizeleri alma koşulları, vize süreleri, başvuru aşamaları ve istenen nitelikler vizeye göre farklılık göstermektedir. Ayrıca vizelerin başvuru ücretleri de farklılık göstermektedir. Sizler için hazırladığımız ABD vize ücreti listesi aracılığıyla; almak istediğiniz vize türünün başvuru ücretini kolayca öğrenebilirsiniz.

Güncel Amerika Birleşik Devletleri Turistik Vize Ücretleri (2022)

Amerika, insanlara pek çok kategoride turistik vize sunmaktadır. Durumunuza uygun Amerika turistik vize ücretleri hakkında aşağıda bulunan tablodan detaylı olarak bilgi edinebilirsiniz.

Amerika Turistik Vize Ücretleri (2022)
Vize Türleri Başvuru Ücreti
(B) Ziyaretçi: İş, Turizm, Tıbbi Tedavi
(C) ABD’den Transit Geçiş.
(D) Mürettebat Vizesi
(F) Akademik Öğrenci
(M) Mesleki/Akademik Olmayan Öğrenci
(I) Basın Mensubu veya Gazeteci
(J) Değişim Programı
(TD/TN) NAFTA Vizeleri
(T) İnsan Kaçakçılığı Mağduru
(U) Suç Faaliyeti Mağduru
160,00 USD
(H) Geçici İşçi/Çalışan veya Stajyerler
(O) Olağanüstü Yetenekleri Olan Kişiler
(P) Sporcular, Sanatçılar ve Göstericiler
(Q) Uluslararası Kültürel Değişim Programı
(R) Dini Görevli
(L) Şirket İçi Transfer
190,00 USD
(E1) Anlaşmalı Tüccar
(E2) Anlaşmalı Yatırımcı
(E3) Avustralyalı Özel İşçi
205,00 USD
(K) ABD Vatandaşının Nişanlısı veya Eşi 265,00 USD

Güncel Green Card Vize Ücretleri (2022)

Green Card yani Yeşil Kart, her yıl düzenlenen bir göçmenlik çekilişidir. Dünyanın dört bir yanından başvuran kişiler bu çekilişe dahil edilir ve her yıl her ülkeden belirli sayıda göçmen Amerika’ya kabul edilir. Green Card başvuru ücreti diye bir ücret söz konusu değildir. Eğer başvurunuzu kendiniz yapıyorsanız herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Ancak Green Card başvurunuzu herhangi bir vize danışmanlık merkezinden yapıyorsanız danışmanlık şirketine belirli bir mebla ücret vermeniz gerekecektir.

Eğer çekiliş sonucu Amerika’da göçmen olmaya hak kazandıysanız aşağıda yer alan tablodaki ücretleri ödemeniz gerekecektir. Sağlık raporu ve vize ücreti olarak adlandırılan ücretler mülakat öncesi ve mülakatta ödenmesi gereken ücretlerdir. Mülakatı geçememeniz durumunda Green Card vize ücreti veya sağlık raporu ücretini geri iade almak maalesef mümkün değildir. 2022 UCSIS ücreti ise Amerika’ya giriş veya girmeden önce ödemeniz gereken ücrettir.

Aşağıda yer alan Green Card ücretleri tek kişi için geçerlidir.

Amerika Green Card Ücretleri (2022)
Green Card (Yeşil Kart) Vize Ücreti (2022) 330,00 USD
UCSIS Ücreti 220,00 USD
Green Card Sağlık Raporu Ücreti 300,00 USD

Arama Sözcükleri: amerika vizesi kaç para, abd vize ücreti, abd vizesi ne kadar, amerika vize masrafları, green card masrafları, amerika vizesi kaç tl, abd vizesi ücretleri, abd turist vizesi ücretleri


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap