Alatab 600 Fiyat 2024 • Güncel Fiyatlar

Alatab 600 Fiyat

15 / 100

Alatab Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Alatab, yeşil renkli film kaplı tabletler halinde satılan bir ilaçtır. Şeker hastalığında diyabetik nöropati adı verilen, çevresel sinir hasarına bağlı olarak vücudun uç bölgelerinde ortaya çıkan ağn, his kaybı, kuvvet kaybı gibi belirtilerin tedavisinde kullanılır.

Alatab Nasıl Kullanılır?

Alatab 600 mg daima doktorun önerdiği biçimde kullanılmalıdır. Kullanım konusunda emin olmadığınız durumlarda doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Doktorunuz tarafından farklı bir biçimde önerilmedikçe sabahlan kahvaltıdan 30 dakika önce, günde bir tablet almanız yeterli olacaktır.

Alatab 600 çiğnenmeden, su ile mide boşken alınmalıdır. Aynı zamanda gıda alımı alfa-lipoik asit emilimini azaltabilir. Bu nedenle, özellikle mide boşalma süresi uzamış hastalarda tabletler kahvaltıdan yarım saat önce alınmalıdır.

Diyabetik nöropati kronik bir hastalık olduğu için, Alatab’ı yaşam boyu kullanmanız gerekebilir. Hastalığınızın durumuna göre buna doktorunuz karar verecektir.

İlginizi Çekebilir: ATARAX İlaç Fiyatı

Alatab Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Alatab’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Olası yan etkiler ise şöyledir:

  • Bulantı
  • Kusma, mide ağnsı, bağırsak ağnsı ve diyare Aşın duyarlılık reaksiyonlan
  • Deri döküntüsü, ürtiker ve kaşıntı gibi aleıjik reaksiyonlar Sinir sistemi hastalıklan Yaygın: Baş dönmesi
  • Tat duyusunda değişiklik ve bozukluk.

Alatab Ne Zaman Kullanılmamalı?

  • İçerdiği yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşın duyarlılığınız varsa.
  • 18 yaşından küçükseniz.
  • Kullanımından sonra, idrarınızın kokusu farklı olabilir ancak bunun klinik olarak önemi yoktur.

Düzenli olarak alkol tüketimi, şeker hastalığındaki sinir hasarına bağlı şikayetlerin ortaya çıkması ve ilerlemesi için önemli bir risk faktörüdür. Bu nedenle Alatab HR ile tedavide başarıyı azaltır. Tedavi süresince ve tedaviye ara verildiğinde alkolden uzak durunuz.

Alatab İlaç Fiyatı Ne Kadar? (2024)

Alatab 600 fiyatı 2024 yılı itibariyle 170.28 TL şeklinde belirlenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ağız yoluyla alınır. Etkin madde: Her bir film kaplı tablet 600 mg alfa lipoik asit içerir. Yardımcı maddeler: Hidroksipropil selüloz (HPC LH 21), magnezyum stearat, talk, koloidal silikon dioksit, lesitin (E322), FD&C#2/blue alüminyum lak (E132), titanyum dioksit (E171), kinolin sarı alüminyum lak (E 104) içerir.

İlacı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. Hamilelik döneminde Alatab HR doktor talimatı doğrultusunda kullanılabilir. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza danışınız.

İlacı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. Alfa-lipoik asidin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmenin durdurulup durdurulmayacağına ya da Alatab HR tedavisinin durdurulup durdurulmayacağına veya tedaviden kaçınılıp kaçınılmayacağına doktorunuz karar verecektir.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap