Salatalık Fiyatları 2020 2024 • Güncel Fiyatlar

Salatalık Fiyatları 2020

2020 İstanbul Salatalık Fiyatları

Ülkemizde birçok açıdan popüler sebzeler arasından yer alan salatalık gerek tarımsal gerekse ticari olarak her zaman önemini korumuştur. Aynı zamanda yetiştiriciliği de özen istemekte ve uygun hava koşullarını arayan bir sebzedir. Ülkemizde genellikle sıcak olduğu için güney bölgelerinde yetiştiriciliği tercih edilmektedir. Genellikle seralarda yetiştirildiği için yaz kış tüketicilere arz edilebilmektedir. Amatör olarak bahçecilik yapanların da yetiştirdiği vazgeçilmez sebzelerden biridir.

Ülkemizde sebze ve meyve tedarik zincirinde herhangi bir sorun olmamasına rağmen özellikle son haftalarda sebze ve meyve fiyatlarında ciddi artışlar yaşandığı görülmektedir. Özellikle salatalık, çilek ve biber gibi ürünlerde fiyatların neredeyse ikiye katladığı görülmektedir. İstanbul salatalık fiyatları 2020 yılı içerisinde yaşanan salgın hastalık neticesinde sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle ürünlere karşı ciddi talep artışının olduğu belirtilmektedir.

Salatalık Fiyatları 2020 Güncel Veriler

Enflasyon rakamlarındaki durumlar, iklim değişiklikleri, borsadaki yükselişlerin yanı sıra günümüzde ise salgın hastalığın getirdiği olumsuz etkilerinde yansımasıyla salatalık fiyatlarında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Özellikle günümüzde dolar, avro ve altın fiyatlarındaki yükselişin çarşı ve pazarlardaki salatalık fiyatlarına yansıması da kaçınılmaz olmuştur.2020 yılı içerisinde dünya da ve özellikle ülkemizde yaşanan salgın hastalık dolayısıyla birçok ülkede üretim sistemi aksamasına rağmen ülkemizde salatalık üretiminde herhangi bir aksamanın olmadığı anlaşılmaktadır.  Aşağıda belirttiğimiz fiyatlar salatalığın en yüksek ve en düşük fiyatlarını göstermektedir.

Çengelköy silor salatalığın kilogram fiyatı en düşük 3 TL ve en yüksek fiyatı ise 5 TL’dir. İkinci kalite Çengelköy salatalığın kilogramı en düşük 2 TL ve en yüksek fiyatı ise 3 TL’dir. Salatalık birinci kilogram fiyatı en düşük 2 TL ve en yüksek fiyatı ise 3 TL’dir. İkinci derece salatalığın kilogram fiyatı en düşük 1 TL ve en yüksek fiyatı ise 2 TL’dir. Sitemiz üzerinden düzenli olarak güncellenen fiyatlarımız ile sebze ve meyve fiyatlarına özellikle salatalık fiyatlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul salatalık fiyatları 2020 takvimi içerisindeki fiyatlara aşağıda vermiş olduğumuz tablodan takip edebilirsiniz. Alışverişlerinizi vermiş olduğumuz bilgiler ile daha rahat yapabilirsiniz ve bütçenizi bu fiyatlar çerçevesinde ayarlayabilirsiniz.

Salatalık Üretiminde Sıkıntı Yok

Salatalığın ülkemiz sofralarında her zaman ayrı bir yeri olmuştur. Korona virüs salgını nedeniyle birçok ülke sınırlarını kapatmak zorunda kaldığı için ülkemizde ihraç amaçlı birçok salata üretimi de iç pazarlara yönelmek durumunda kalmıştır. İstanbul salatalık fiyatları 2020 yılına ait en güncel salatalık fiyatlarını sitemizi takip ederek ulaşabilirsiniz.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap