Domates Fiyatları 2020 2024 • Güncel Fiyatlar

Domates Fiyatları 2020

11 / 100

Güncel İstanbul Domates Fiyatları

Domates birçok açıdan popüler sebzelerden birisidir. Gerek tarımsal gerekse ticari olarak önemini hep korumaktadır. Aynı zamanda yetiştiriciliği ise özen ve zahmet istemektedir. Uygun hava koşullarını arayan ve birçok zirai hastalıktan korunması gereken bir sebze olup üreticilerin her sezon özenle baktıkları büyüttükleri sebzeler arasındadır. Ülkemizde genellikle güney bölgesinde ve seralarda yetiştirilmektedir. İnsanımız tarafından oldukça tanınan ve sevilen domates amatör bahçecilik yapanların neredeyse tamamı tarafından domates yetiştirilmektedir.

Çeşidi bol olan sebzeler içerisinde yer alan domatesin beef, çeri, salkım, kokteyl gibi halk arasında en çok bilinen çeşitleridir. Kışları havaların çok olmadığı güney illerimizde seralarda yaz ve kış üretilebilmektedir. Aynı zaman da konserve sektörünün de aranan hatta birinci sırayı alan ürünüdür diyebiliriz. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip domatesin fiyatının değişkenliği birçoğumuz tarafından merak edilen ve haftalık pazarlarda ilk baktığımız fiyatlar arasında domatesin yer alması olağandır.

Domates Üretimi Aksamadan Devam Ediyor

İstanbul domates fiyatları 2020 yılı içerisinde yaşanan fiyat değişikliklerine sitemizden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Meyve ve sebze fiyatlarının genel olarak halde görülen rakamlar ile manavlarda görülen rakamlar arasında rakamlar iki katına arttığı hatta bazı ürünlerde bu durum dört katına kadar çıktığı görülmektedir. Örneğin salkım domatesin en düşük İstanbul domates fiyatları 2020 yılı içerisinde 4 TL olarak görülürken marketlerde bu rakam en yüksek olarak 7 TL ve üzeri olarak satıldığı görülmektedir.

 Domates Fiyatları 2020

Sitemiz üzerinden alışverişlerinizde kolaylık sağlaması için güncel İstanbul domates fiyatları 2020 yılı rakamlarına ulaşabilirsiniz. İstanbul ilindeki domates fiyatlar birçok diğer sebzeler de de olduğu gibi serbest piyasa koşullarında oluşmaktadır. İstanbul sebze fiyatlarını ve özellikle domates fiyatları şu şekildedir. Normal domatesi kilogramı en düşük 2 TL en yüksek ise 3 TL, Beef domatesin kilogramı en düşük 6 TL en yüksek ise 10 TL’dir.

Antalya domatesinin ise kilogramı 5 TL en düşük ve en yüksek fiyatı ise 8 TL, Çeri domatesin kilogramı en düşük 10 TL en yüksek ise 15 TL’dir. İkinci kalitedeki domatesin kilogramı ise en düşük 2 TL ve en yüksek ise 3 TL’dir. Kokteyl domatesin kilogramı en düşük 6 TL ve en yüksek ise 11 TL’dir. Pembe domatesin en düşük kilogram fiyatı 6 TL en yüksek fiyatı ise 10 TL’dir. Salkım domatesin en düşük kilogram fiyatı ise 4 TL en yüksek kilogram fiyatı ise 7 TL’dir.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap