Accuzide 20 mg Fiyatı 2023 • Güncel Fiyatlar

Accuzide 20 mg Fiyatı

20 / 100

Accuzide Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Accuzide ilacı, yüksek kan basıncının tedavi edilmesi için kullanılan bir ilaçtır. Pembe renkte, üçgen bir tarafı çentikli film şeklinde olan tablettir.

İdrar söktürücü özelliği olan ilaç kan damarlarının genişlemesini sağlayarak vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlar. Yüksek tansiyon tedavisinde de kullanılan ilaç aşağıdaki şekillerde kullanılması gerekir.

Accuzide Nasıl Kullanılır?

Accuzide 10/12.5 mg ilacının standart kullanımı günde bir tablet şeklindedir. Eğer bu dozda beklenen etki oluşturulmazsa bu durumda doktor 2 tablet sabah akşam şeklinde düzenleyebilir. Bu durumun karar vericisi ise doktorunuz olacaktır.

İlacı aç veya tok karnınıza alabiliyorsunuz. Her gün aynı saatte almayı ihmal etmemelisiniz. 18 yaşının altında olan ergenlerde kullanılması pek tavsiye edilmez. Böbrek / karaciğer yetmezliğiniz varsa accuzide 20 mg.12.5 mg 30 film kullanıp kullanamayacağınıza, başlangıç ve devam dozuna doktorunuz karar vermelidir.

İlacın bir dozunu almayı unutursanız; bir sonraki dozu zamanı gelince alınız. Unutulan dozları dengelemek için çift doz uygulamayınız.

İlginizi Çekebilir: AZITRO İlaç Fiyatı

Accuzide Olası Yan Etkiler Nelerdir?

İlacın içeriğinde bulunan etken maddelere duyarlılığı olan kişilerde bir takım yan etkiler olabilir. Aşağıda bahsedeceğimiz yan etkilerin bazıları normal bazıları çok ciddi olabilir.

 • Nefes alma güçlüğüne sebep olan yüz, dil ve boğazda şişme (anjiyoödem),
 • Kusmaya sebep olan aşın kann ağrısı (bağırsaklarda anjiyoödem),
 • Kalp krizi, kalp atımının hızlanması,
 • Kollarda, bacaklarda güçsüzleşme ya da konuşma güçlüğü (felç belirtileri),
 • Kurdeşen dahil şiddetli deri döküntüsü, şiddetli kaşıntı, kabarıklık, ciltte şişme ve soyulma, mukoza iltihabı
 • İlaca karşı şiddetli alerjik tepki (anaflaktik).
 • Ayaktayken bayılma hissi. Bu tansiyonunuzun çok düştüğü anlamına gelebilir. Accuzide’le birlikte başka tansiyon ilacı, alkol alıyorsanız ya da susuz kaldıysanız veya diyalizdeyseniz bunun olma olasılığı artar. Bayılacak gibi hissettiğinizde, bu duygu geçene kadar uzanınız.
 • Özellikle böbrek yetmezliğiniz veya damar hastalığınız varsa, şiddetli boğaz ağrısı ya da ciddi ağız yaraları, bu yetersiz beyaz kan hücreniz olduğu anlamına gelebilir ve enfeksiyon ya da ateş riskini arttırabilir.
 • Göğüs ağrısı, göğüs sıkışması, nefes darlığı ve üfürüm sesi, çarpıntı,
 • Hastalık hissi ile gelen şiddetli karın ve sırt ağrısı (pankreas iltihabı),
 • Ciltte ve gözlerde sararma (sarılık)
Accuzide İlacının Fiyatı Ne Kadar? 2023

Accuzide ilacının fiyatı 2023 yılı için 35.31TL şeklinde belirlenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız ACCUZIDE kullanmaya başlamayınız. Eğer hamileyseniz hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı almadan önce doktorunuza söyleyiniz. Normal şartlarda doktorunuz hamile kalmadan önce veya hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda ACCUZIDE almayı bırakmanızı ve ACCUZIDE yerine başka bir ilaç almanızı önerecektir. ACCUZIDE hamilelik döneminde önerilmez ve bebeğinize ciddi zarar verebileceğinden hamilelik döneminde kullanılmamalıdır.

Bir dozunuzu almayı unuttursanız; bir sonraki dozu zamanı gelince alınız. Unutulan dozları dengelemek için çift doz almayınız.


Hiç yorum yapılmamış.

Yorum yap